Зустріч з головою району Сергієм Самородченко

Аватар пользователя Официальный источник

В Онуфріївському районі начальником Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергієм Подорожним 17 вересня 2018 року була проведена зустріч з головою району Сергієм Самородченком. В зустрічі брали участь спеціалісти Управління  начальник відділу з питань експертизи умов праці Олена Хіміч, головні державні інспектори Інна Кривенко та Людмила Філоненко, начальник управління соцзахисту Онуфріївської РДА Олег Тарабан, в.о. начальнику відділу економічного розвитку Альона Данілова, начальник відділу АПР Ольга Зозуля, завідувач Онуфріївського сектору обслуговування громадян ПФУ Людмила Красножан, заступник начальника-начальник Онуфріївського відділеня Олександрійської ОДПІ Тарас Гуленко, голови сільських та селищних рад Валерій Пироженко (Василівська сільська рада), Віталій Горобець Вишнівцівська сільська рада), Василь Зайвий (Дереївська сільська рада), Іван Глінкін (Зибківська сільська рада), Сергій Крутько (Камбурліївська сільська рада), Любов Перепеляк (Куцеволівська сільська рада),  Іван Мишастий (Ма’рївська сільська рада), Віктор Титар (Млинківська сільська рада),  Льова Єгоян (Омельницька сільська рада), Леонід Пивовар (Онуфріївська селищна рада),  Ірина Антонова (Павлиська селищна рада), Тетяна Селегей (Попівська сільська рада), Наталія Сіра (Успенська сільська рада), та 33 роботодавців району - філія ТОВ «Верес», ФГ «Відродження 2005», СФГ «Житниця-М», СФГ «Журавлі», ТОВ «Злагода», ФГ «Костянтинівське», ФГ «Колос», СФГ «Мазуркевич», ФГ «Нектар», ТОВ «Нива», ФГ «Нурхаметов», ПП «Овен», ФГ «Погрібний», ФГ «Половий», ТОВ ТВФ «Промтехснаб», ФГ «Пузь М», ФГ «Сирота», СК «Україна», ФГ «Колос» та інші.

 

На зустрічі Сергієм Подорожним було роз’яснено, що Кабінет Міністрів України ініціював ухвалення і подальше втілення низки рішень, направлених на захист прав найманих працівників з огляду на дотримання умов праці та подальшого соціального захисту при досягненні пенсійного віку. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради за участі керівництва Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної служби з питань праці, Державної фіскальної служби, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Асоціації міст та інших відомств.

Тема легалізації трудових відносин – найактуальніша на даний час. Роботодавці повинні поважати працівників та забезпечувати їх не тільки заробітною платою, а й соціальним захистом сьогодні і в майбутньому.

Одним із заходів вжиття впливу до суб’єктів підприємницької діяльності, керівників, які не оформляють трудові відносини з найманими працівниками, не виплачують заробітну плату на відповідному рівні, є діяльність районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Фахівці Управління наголосили, що для найманого працівника працювати неофіційно – без оформлення належним чином своїх трудових відносин з роботодавцем, а свій заробіток отримувати „в конверті” ризикована ситуація, адже в разі не оформлення відносин з наймачем він є незахищеним законом.

Легальність найманого працівника залежить не тільки від бажання роботодавця. Не працевлаштований співробітник повинен наполягати на оформленні трудового договору з занесенням у трудову книжку. Ця норма прописана в трудовому законодавстві України.

Офіційне працевлаштування — це певна гарантія роботодавця соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

Економічні й соціальні гарантії: це означає, що після укладання трудового договору працівник користується такими правами, як право на гарантований розмір заробітної плати (у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати); право на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; право на оплату лікарняного; право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці; право не працювати у вихідний і святковий день; право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; право на допомогу в зв’язку з безробіттям; право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; право на зарахування виробничого стажу; право на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості; право на гарантії за колективним договором.

Трудові гарантії: укладення трудового договору та запис у трудовій книжці захищають найманого працівника відповідно до чинного трудового законодавства у разі порушення його прав, а саме: якщо роботодавець затримує виплату заробітної плати; відмовляється оплатити виконану роботу; не додержується інших своїх зобов’язань. Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе права на соціальний захист, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають оплачувану відпустку.

Також було зауважено на те, що існують переваги використання легальної праці і для роботодавців:

•    офіційно працевлаштовані працівники – це згуртований, злагоджений колектив із постійних, надійних, творчих та ініціативних особистостей, в якому всі працюючі спрямовуватимуть свої зусилля на покращення кінцевого результату роботи і збільшення прибутків;

•    гарантія матеріальної відповідальності працівника, праця якого передбачає обслуговування грошових, товарно-матеріальних цінностей та ін.;

•    трудова дисципліна;

•    можливість у судовому порядку відстоювати свої порушені права та законні інтереси;

•    можливість скористатися механізмом відшкодування державою витрат роботодавця по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного офіційно працевлаштованого працівника.

Отже, офіційне оформлення працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату. Водночас, для роботодавця - це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

 

За результатами інспекційних відвідувань, проведених фахівцями Управління Держпраці у Кіровоградській області, в поточному році встановлено факти використання роботодавцями найманої праці без оформлення у 48 роботодавців області відносно 142 працівників.

Мають місце непоодинокі випадки як порушення прав працівників, так і неможливості перевірити дотримання законодавства, коли інспекторів просто не допускають на підприємства (5 випадків)

Також було нагадано, що найбільша штрафна санкція передбачена за використання праці неоформлених працівників – 30 мінімальних заробітних плат за кожного такого працівника.

 

 

Головний державний інспектор  І.Кривенко

 

 

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __     __    ________   __     __   
/'_ `\ /'__`\ /\_____ \ /'_ `\ /'__`\
/\ \L\ \ /\_\L\ \ \/___//'/' /\ \L\ \ /\_\L\ \
\ \___, \ \/_/_\_<_ /' /' \ \___, \ \/_/_\_<_
\/__,/\ \ /\ \L\ \ /' /' \/__,/\ \ /\ \L\ \
\ \_\ \ \____/ /\_/ \ \_\ \ \____/
\/_/ \/___/ \// \/_/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015