Зупинення транспортного засобу працівниками поліції. Права та обов’язки водія

Аватар пользователя Официальный источник

До Онуфріївського бюро правової допомоги дуже часто звертаються громадяни за правовими роз’ясненнями щодо зупинення транспортного засобу працівниками поліції. З даного питання надає правову консультацію начальник Онуфріївського бюро правової допомоги Лілія Трепачова.

Дуже часто водії стають жертвами свавілля поліцейських, які намагаються підзаробити.
Для то, щоб не потрапити на гачок пропонуємо Вам звернути особливу увагу на ст. 35 Закону України "Про Національну поліцію", де наведений виключний перелік підстав, за наявності яких Поліцейський може зупиняти транспортні засоби:

1) якщо водій порушив ПДР;

2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення,або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення;

4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;

5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;

6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів ДТП;

7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;

8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;

10) якщо зупинка транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, здійснюється з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту.

Всі інші причини зупинки автомобіля – незаконні!

У кожному разі працівник поліції зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки. На вимогу поліцейського зупинку варто здійснювати з дотриманням вимог ПДР (п. 2.4 ПДР). Якщо  поліцейський не може назвати причину зупинки, його подальші дії є незаконні і ви не зобов’язані їх виконувати.

Зафіксувати посвідчення поліцейського. Звертаючись до водія, поліцейський зобов'язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення, надавши можливість ознайомитися з викладеною в ньому інформації, не випускаючи його з рук. На уніформі поліцейського розміщується нагрудний знак з чітким зазначенням його спеціального жетона. Поліцейському заборонено знімати з уніформи або приховувати нагрудний знак, а також будь-яким іншим чином перешкоджати прочитанню інформації на ньому або фіксування її за допомогою технічних засобів. До початку маневру з’їзду на узбіччя завчасно увімкніть сигнал покажчика повороту та після зупинки увімкніть аварійну світлову сигналізацію. Також потрібно прослідкувати, щоб не здійснити зупинку в забороненому для зупинки місці то Ви повинні вжити заходів щодо зупинення автомобіля саме в дозволеному, оскільки можете отримати ще й штраф за зупинку забороненому місці. Законодавством не передбачено обов’язку для водія виходити з автомобіля для перевірки документів, тому спокійно можете залишатись в автомобілі.

Поліцейський, відповідно до п. 27.4. Наказу 111, має право запросити водія вийти з автомобіля лише:

— з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів;

— коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп’яніння;

— коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину;

— коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

Поліцейський має право висловити вимогу про пред’явлення водієм:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом;

б) реєстраційного документа на транспортний засіб;

в) поліса (сертифіката) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів для перевірки ( пункти. 14.7., 27.2. Наказу 111; підпункт «а» п. 2.4. ПДР).

У разі незаконних дій з боку поліцейського - телефонуйте на гарячу лінію -102;

Для отримання більш детальних консультацій чи роз’яснень можна звертатися до Онуфріївського бюро правової допомоги за адресою: сел. Онуфріївка, вул. Графа Толстого, 68, тел. (05238)-2-00-50.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0800-213-103.

 

 

Похожие материалы

Добавить комментарий

  ___     __     _     _     __   
/'___`\ /'_ `\ /' \ /' \ /'_ `\
/\_\ /\ \ /\ \L\ \ /\_, \ /\_, \ /\ \L\ \
\/_/// /__ \/_> _ <_ \/_/\ \ \/_/\ \ \/_> _ <_
// /_\ \ /\ \L\ \ \ \ \ \ \ \ /\ \L\ \
/\______/ \ \____/ \ \_\ \ \_\ \ \____/
\/_____/ \/___/ \/_/ \/_/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015