Збережемо весняні первоцвіти

Аватар пользователя Официальный источник

Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Прогулянка до лісу навесні це величезне задоволення для людини. Бачити, як природа прокидається після зимового спокою і першими серед рослин розквітають саме первоцвіти: підсніжники, проліски та ін. Руки так і тягнуться до квітів, але не потрібно рвати це диво створене природою. Більшість весняних первоцвітів на сьогодні відносяться до рідкісних і зникаючих видів та занесені до Червоної книги України. Не думайте, що при несприятливій погоді вони все рівно пропадуть ці рослини чудово пристосовані до примхливої весняної погоди і з легкістю переносять весняні заморозки і сніг. На сьогодні головним їхнім ворогом, який загрожує їм зникненням є людина, але людина і головний їхній захисник.

Лісівники попереджають, що на сьогодні законодавством передбачено покарання за знищення даних видів рослин.

Відповідно до Законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» за порушення середовища зростання первоцвітів, а також їх знищення тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів (340 - 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого та на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів (510 - 850 грн.). Придбання, збут чи розповсюдження таких рослин карається накладенням штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.). Ці дії на територіях природно-заповідного фонду караються штрафом  від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3655 грн.).

Крім того, розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра підсніжника звичайного, білоцвіта весняного та шафрана Гейфеля становить 62 гривень,  білоцвіта літнього – 49 гривень,  сон Шерфеля– 37 гривень.

Збережемо весняну красу для наступних поколінь, щоб і вони в майбутньому могли помилуватися нажаль на сьогодні рідкісними видами рослин.

 

 

Інженер лісових культур О.Явтушенко

Похожие материалы

Добавить комментарий

 ______    __     __     __     __   
/\ ___\ /'_ `\ /'_ `\ /'_ `\ /'_ `\
\ \ \__/ /\ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \
\ \___``\ \/_> _ <_ \/_> _ <_ \/_> _ <_ \/_> _ <_
\/\ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \
\ \____/ \ \____/ \ \____/ \ \____/ \ \____/
\/___/ \/___/ \/___/ \/___/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015