Збережемо первоцвіти!

Аватар пользователя Официальный источник

Щороку в Україні знищуються мільйони ранньоквітучих рослин – первоцвітів. Серед них – проліски,підсніжники, шафрани, рябчики, білоцвіти, та ін. Більшість цих видів занесено до Червоної книги України.
Люди збираючи і продаючи первоцвіти - гублять їх, а  купуючи  їх допомагають  губити. Саме масовий збір – одна з головних причин різкого зменшення чисельності 30% ранніх видів рослин.
З метою ефективного захисту необхідно діяти у кількох основних напрямках: перший – заклик не допускати масову заготівлю первоцвітів; другий – не купувати первоцвітів; третій – припинити торгівлю. 
Первоцвіти знаходяться на межі вимирання. Якщо не припинити злочинний бізнес сьогодні – незабаром в дикій природі цих рослин може не залишитись взагалі. Зривання червонокнижної квітки  згідно з законодавством тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 340  до 540 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від  540  до 850 грн. конфіскацією незаконно добутого. 
Порушниками вважаються всі, хто збирає, перевозить, продає або купує первоцвіти. За кожну  рослину, занесену до Червоної книги України, залежно від виду, передбачається штраф у розмірі від 90 до 150 грн. Зазвичай, у букетах нараховується до 60 квіток, а самих букетів у продавців може бути кілька сотень, тому загальна сума штрафу за таку кількість квітів є досить значною. 
Нагадуємо, що збір та торгівля первоцвітами в Україні заборонена низкою законів, зокрема, законом «Про Червону книгу» та законом «Про рослинний світ».

Лише доклавши спільних зусиль, вдасться подолати таке ганебне явище, як масова заготівля та знищення первоцвітів.

 

Головний  лісничий М.Г.Косенко

Похожие материалы

Добавить комментарий

  _     ___     __    ______   ______  
/' \ /'___`\ /'__`\ /\ ___\ /\ ___\
/\_, \ /\_\ /\ \ /\_\L\ \ \ \ \__/ \ \ \__/
\/_/\ \ \/_/// /__ \/_/_\_<_ \ \___``\ \ \___``\
\ \ \ // /_\ \ /\ \L\ \ \/\ \L\ \ \/\ \L\ \
\ \_\ /\______/ \ \____/ \ \____/ \ \____/
\/_/ \/_____/ \/___/ \/___/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015