Відзначення 156 річниці перепоховання Тараса Шевченко

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

22 травня о дев’ятій годині ранку біля пам’ятного Знаку Тарасу Григоровичу Шевченко відбувся мітинг присвячений 156 річниці перепоховання Великого Кобзаря. В мітингу прийняли участь очільники району та селища, працівники організацій та установ Онуфріївки, жителі райцентра. Відкрила мітинг секретар Онуфріївської селищної ради Валентина Філатова.

В своєму виступі Валентина Миколаївна розповіла присутнім, що Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року, 13 березня Великий Кобзарь був похований на Смоленському цвинтарі у Санкт-Петербурзі. Поховання відбулося за рахунок друзів поета.

Але згідно заповіта тіло було вирішено перезаховати на Батьківщині поета.. Завдяки клопотанням Михайла Лазоревського був отриманий дозвіл на перепоховання Шевченка на Україні. 26 квітня (8 травня за новим стилем) 1861 року домовину викопали, перенесли через увесь Петербург до Московського (Миколаївського) вокзалу і залізницею перевезли до Москви.

Далі шлях проходив через Серпухов, Тулу, Орел, Кроми[1], Дмитрівськ, Сєвськ, Глухів, Кролевець, Батурин, Ніжин, Носівку, Бобровицю, Бровари до Києва. Випрягши коней з воза, студенти Університету Святого Володимира провезли труну Ланцюговим мостом і далі набережною до церкви Різдва Христового на Подолі.

У Києві з Тарасом прощалися студенти, поети, багато киян. Була навіть думка, яку підтримували й родичі поета, поховати його в Києві. Та Григорій Честахівський обстоював думку про поховання в Каневі, бо Шевченко ще за життя мріяв про «тихе пристанище і спокій коло Канева». 8 (20 травня) 1861 року на пароплаві «Кременчук» останки Кобзаря перевезено з Києва до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі. Брати Т. Шевченка хотіли поховати Тараса біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, який супроводжував прах великого поета зумів відстояти виконання останньої волі Тараса. 10 (22 травня), після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору, яку пізніше назвали Тарасовою.

Присутні вшанували пам’ять великого поета хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Похожие материалы

Добавить комментарий

  ___     _    __ __     ____    __   
/'___`\ /' \ /\ \\ \ /'___\ /'_ `\
/\_\ /\ \ /\_, \ \ \ \\ \ /\ \__/ /\ \L\ \
\/_/// /__ \/_/\ \ \ \ \\ \_ \ \ _``\ \ \___, \
// /_\ \ \ \ \ \ \__ ,__\ \ \ \L\ \ \/__,/\ \
/\______/ \ \_\ \/_/\_\_/ \ \____/ \ \_\
\/_____/ \/_/ \/_/ \/___/ \/_/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015