ВІДПУСТКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПІД ЧАС ОСОБЛИВОГО ПЕРІОДУ

Аватар пользователя Официальный источник

Військовослужбовці та члени їхніх сімей часто просять роз’яснити їхні права. На час дії особливого періоду існує чимало законодавчо визначених особливостей проходження військової служби, зокрема щодо надання відпусток військовослужбовцям у цей період. З даного питання консультує начальник Онуфріївського бюро правової допомоги Трепачова Лілія.

Участь в АТО передбачає постійне перебування в умовах дуже високого психологічного та нервового навантаження. Задля того, щоб бійці мали можливість ефективно використовувати свої обов’язки і щоб в армії панував сприятливий морально-психологічний клімат, Верховна Рада надала військовим АТО право на щорічні основні відпустки. Ними можна скористатися в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту оголошення прийняття рішення про демобілізацію. При цьому одночасно відсутніми можуть бути не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. В особливий період, під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10-ти календарних днів (Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Надання військовослужбовцям у вищезазначені періоди інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше ніж до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється.

Військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та підлягають звільненню з військової служби у порядку та терміни, визначені рішенням Президента України або у зв’язку з оголошенням демобілізації, надається відпустка з розрахунку 1/12 частини тривалості відпустки, на яку вони мають право відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», за кожний повний місяць служби в році звільнення. При цьому, якщо тривалість відпустки таких військовослужбовців становить більш ніж 10 календарних днів, їм оплачується вартість проїзду до місця проведення відпустки в межах України.

У рік звільнення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та підлягають звільненню з військової служби у порядку та терміни, визначені рішенням Президента України або у зв’язку з оголошенням демобілізації, зі служби у разі невикористання ними щорічної основної відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки.

У разі звільнення військовослужбовця, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та підлягає звільненню з військової служби у порядку та терміни, визначені рішенням Президента України або у зв’язку з оголошенням демобілізації, до закінчення календарного року, за який він вже використав щорічну основну відпустку, провадиться відрахування із грошового забезпечення за дні відпустки, що були використані в рахунок тієї частини календарного року, яка залишилася після звільнення військовослужбовця.

На вищезазначених військовослужбовців, які підлягають звільненню, поширюються наступні гарантії:

 

 • у разі смерті військовослужбовця відрахування з його грошового забезпечення за використані дні відпустки не провадиться;
 • військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, накази про звільнення яких підписано в минулому році, але не виключеним із списків військової частини, відпустки за період служби в поточному році не надаються.

 

Щоб отримати більш детальну консультацію чи роз’яснення можна звертатися до Онуфріївського бюро правової допомоги, за адресою: сел. Онуфріївка, вул. Графа Толстого, 68, тел. (05238) 2-00-50.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103

Похожие материалы

Добавить комментарий

 ________  __ __     ____    ____    __   
/\_____ \ /\ \\ \ /'___\ /'___\ /'__`\
\/___//'/' \ \ \\ \ /\ \__/ /\ \__/ /\_\L\ \
/' /' \ \ \\ \_ \ \ _``\ \ \ _``\ \/_/_\_<_
/' /' \ \__ ,__\ \ \ \L\ \ \ \ \L\ \ /\ \L\ \
/\_/ \/_/\_\_/ \ \____/ \ \____/ \ \____/
\// \/_/ \/___/ \/___/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015