Вибір професії – вибір долі

Аватар пользователя Официальный источник

            Вибір професії. Яким глибоким змістом переповнене це, здавалося б, звичне словосполучення, скільки в ньому приховано емоцій, тривог, сподівань. Адже це не лише вдале,  чи невдале рішення юності, а й подальша доля людини, активне, творче, радісне життя,  або ж пасивне збайдужіле існування; насамкінець, вдалий вибір професії – одна з головних складових   умов людського життя, усвідомлення  своєї значимості  в соціумі.

             Кожен з нас знає  наскільки важливо знайти своє місце в житті, займатися справою, котра до душі, самоствердитися  у  світі професій. Та рідко хто замислюється, з чого дійсно розпочинається кар'єра людини - причому не паперова, як от наявність диплому, а реальна - з урахуванням всіх потреб, здібностей,   та нахилів . Адже всі ми народжуємося рівними, за винятком деяких - лише деяких - вроджених здібностей та талантів, або фізичних переваг.

             До професійного самовизначення людина має прийти самотужки - це ніби верхівка айсберга під назвою "Індивідуальна профорієнтація". Але підштовхнути її до цього кроку, створити відповідні умови для розвитку тих ,чи інших здібностей  та  задатків має суспільство. Це, передовсім, батьки - оскільки з дитинства родина стоїть на першому місці для дитини, згодом - вихователі дитячого садочка, вчителі, психологи, у старшому віці – професійні консультанти,  зокрема  фахівці державної служби зайнятості. В роботі Онуфріївського районного центру зайнятості велика увага приділяється професійній орієнтації школярів випускних класів, адже саме перед ними стоїть складне й важливе завдання – вибір професії. Для надання профорієнтаційних послуг в Онуфріївській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  є відповідно підготовлена   систематизована інформація, яка сприяє професійному самовизначенню:  папки та відеоролики з описами 156 актуальних на  ринку  праці професій, професіографічна література, довідково-інформаційні матеріали, паспорти підприємств та навчальних закладів, інформація про стан ринку праці, доступ до мережі Інтернет, великий  вибір профдіагностичних тестових методик. Фахвці  центру  зайнятості  орієнтуючи молоду людину на вибір життєвого шляху, не лише сприяють уникненню її можливих проблем у професійній сфері, а й формують якісні трудові ресурси країни.

          На сьогодні  працює Веб-базована платформа для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія». Створена вона з метою безкоштовного надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. За допомогою цієї платформи можна дистанційно пройти онлайн тестування на предмет визначення професійних інтересів та цінностей інтелектуальних можливостей та індивідуально-психологічних особливостей, схильності до підприємницької діяльності.

              Мета  Веб-базованої платформи для онлайн профорієнтаційного консультування «Моя професія» надання послуг у дистанційному режимі як старшокласникам, які ще тільки стоять на порозі професійного вибору, так і дорослим, котрі бажають змінити професію. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими перевіреними роками методиками та дає можливість людині пізнати свої професійні інтереси і цінності, рівень розвитку інтелекту, психологічні особливості, та отримати узагальненні рекомендації щодо вибору професії. Проте проаналізувати ці результати варто з профконсультантом, що дозволить сформувати більш розширений звіт, враховуючи уподобання людини, її життєву ситуацію, стан здоров’я, фінансові та сімейні можливості.

           В Інтернеті онлайн-платформу державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри можна знайти на сайті державної служби зайнятості за адресою – www.prof.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя професія: консультаційна мережа» розташована за адресою:  myprofession.com.ua/.   Проходьте тестування та дізнавайтеся про себе більше.

            Для допомоги у визначенні з вибором майбутньої професії запрошуємо випускників загальноосвітніх навчальних закладів, молодь, яка не працює та не навчається  до Онуфріївської   районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості,  який розташований за адресою: сел. Онуфріївка, вул. М. Скляра 9, довідки за телефоном: 9-14-25.

 

 

Спеціаліст з активної підтримки

Онуфріївської районної філії    В.М. Крамаренко

 

Похожие материалы

Добавить комментарий

 ________   ___     __     __     ___   
/\_____ \ /'___`\ /'__`\ /'_ `\ /'___`\
\/___//'/' /\_\ /\ \ /\_\L\ \ /\ \L\ \ /\_\ /\ \
/' /' \/_/// /__ \/_/_\_<_ \ \___, \ \/_/// /__
/' /' // /_\ \ /\ \L\ \ \/__,/\ \ // /_\ \
/\_/ /\______/ \ \____/ \ \_\ /\______/
\// \/_____/ \/___/ \/_/ \/_____/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015