В церкву села Браїлівка привезли ікону «Браїлівська Божа мати»

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

Браїлівка це невеличке село Онуфріївського району, з чудовою природою та невеличким ставком, який облюбували лебеді. Але головною окрасою села вважається Церква «Святого духа», яка вважається найстаршою в районі, в історичних документах вона згадується в 1812 році, тобто будівлі більше двохсот років, але місцеві жителі кажуть що вона набагато старша.

Працювала Церква до 1917 року за багато років місце стало святим та намоленим. Після революції її закрили, настоятель Храму попрохав прихожан розібрати ікони по домівкам і зберегти їх до кращих часів, бо вірив, що настане час коли Церкву знову відкриють. Довгий час приміщення використовували як склад, а коли місцевий колгосп перестав працювати, просто стояла зачиненою. В цей час в продажу з’явилися металошукачі і «чорні археологи» почали шукати церковні скарби, яких, до речі, взагалі не існувало.

Зірвали підлогу, понаривали ям, копаючи чергову яму знайшли підземний хід. Відразу почали казати, що він був потрібен як таємний вихід з Церкви при нападі ворога. Але приміщення має стіни метрової товщини, міцні двері та вікна і могло б досить довго захищати прихожан. Але основне призначення підземних ходів було інше, влітку повітря проходячи під землею охолоджувалося, і давало приємну прохолоду, взимку обігрівало Храм. Крім того це була дренажна система, яка відводила вологу яка потрапляла в приміщення. При необхідності її можна було використовувати і як запасний вихід.

Довгий час стояла Церква зачиненою, потім вандали підпалили дерев’яний купол, але декілька років тому в Браїлівці знайшлися люди, які вирішили її відновити. Очолив їх депутат Павлиської селищної ради Олександр Руденко. Балотуючись в депутати Олександр Іванович пообіцяв жителям села Церкву відновити і свого слова дотримується. Громада робить все можливе для того щоб у Браїлівці можна було проводити Богослужіння: Церкву зареєстрували, розпочалися відновлювальні роботи. В середу 10 жовтня в Храм привезли ікону «Бралівська Божа мати».

Богослужіння провели: отець Олександр – настоятель Павлівського Храму, отець Микола з Кременчука і отець Віталій з Андрусівки. Під час Богослужіння був проведений Хресний хід, в якому взяло участь більше 60 вірян. Закінчилося служіння спільною трапезою, на якій Олександр Руденко подякував небайдужим людям за допомогу у відновленні Храму: заступнику директора товариства «Верес» Тамарі Дзюбі, директору фермерського господарства «Нурхаметов» Сулейману Нурхаметову,  Садієр Ларисі, Руденко Людмилі, Булаєнко Юрію, Бондаренко Олександру, Гончаренко Матвію, Головченко Василю, Світлані Таран, Лідії Булаєнко, Вірі Криворучко, Людмилі Левашовій, Любові Кондуковій, Тетяні Козатковій та іншим і виказав надію, що відновлювальні роботи скоро завершяться і Церква запрацює.

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __     ____    ___     __    ________ 
/'_ `\ /'___\ /'___`\ /'_ `\ /\_____ \
/\ \L\ \ /\ \__/ /\_\ /\ \ /\ \L\ \ \/___//'/'
\ \___, \ \ \ _``\ \/_/// /__ \ \___, \ /' /'
\/__,/\ \ \ \ \L\ \ // /_\ \ \/__,/\ \ /' /'
\ \_\ \ \____/ /\______/ \ \_\ /\_/
\/_/ \/___/ \/_____/ \/_/ \//

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015