Усе життя з любов’ю до землі

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

В далекому 1952 році, в Онуфріївці, на Новоселівці в сім’ї Олександра Дмитровича та Олександри Артемівни Верби народився хлопчик, якого назвали на честь батьків Олександром. В великій і дружній сім’ї маленький Сашко був п’ятою дитиною.

Батьки працювали механізаторами на машинно-тракторній станції обробляючи поля колгоспів, бо на той час своєї техніки в колгоспах не було. Після народження Олександра мама залишила роботу і стала домогосподаркою, а батька сім’я практично не бачила, Олександр Дмитрович законно вважався найкращим комбайнером і тому практично цілодобово працював в полі, або ремонтував техніку.

Жила сім’я досить бідно, грошей тоді не платили, за зароблені трудодні давали пшеницю, щоб мати хоч якусь копійчину частину зерна продавали, а на отримані кошти купували тканину, книжки та зошити для школярів. Як і в інших сім’ях одяг дуже цінили і часто молодші доношували одяг та взуття за старшими.

Тримали велике господарство, корову, свині, кролі, птицю. Разом з своїми однолітками Олександр пішов до школи. Найулюбленішим для нього стало трудове виховання де Сашко з задоволенням їздив на шкільному тракторі МТЗ-5 по шкільному подвір’ї. Під час канікул пас корів, працював на цегельному заводі. Після закінчення школи навчався в Кіровоградській школі майстрів на факультеті сільськогосподарського будівництва. З 1971 по 1973 рік відслужив в армії в Чехословакії. По закінченню служби вступив до Полтавського будівельно-інженерного інституту.

Так як батьки не могли допомогти студенту матеріально, приходилося підробляти самостійно. Під час літніх канікул працював в трудових загонах. Закохався в найгарнішу дівчину курсу Лесю і в 1977 році з нею одружився.

Молода сім’я повернулася в Онуфріївку, працювали на будівництві багатьох об’єктів району. У молодого подружжя народилося дві доньки Наташа і Оксана. Одного дня Олександру Вербі запропонували перейти на роботу до районного відділу внутрішніх справ. Довгий час працював у відділі боротьби з крадіями соціалістичної власності. За час служби неодноразово був нагороджений грамотами, а в 1991 році медаллю «За бездоганну службу». На пенсію пішов підполковником. Здавалося б радій заслуженому відпочинку, рости онуків, але це не про Олександра Олександровича. Любов до землі привита з молоком матері не дала Олександру спокою. Колгоспи в ті роки руйнувалися, поля заростали бур’янами, техніку розкомплектовували та різали на метал. Землю розпаювали і люди не могли самотужки її обробляти.

Вирішив Олександр Олександрович брати паї в людей в оренду. Робота розпочалася з технічного парку. В ті часи трактори та комбайни, напівзруйновані можна було купити за безцінь. Довелося самому сідати за кермо. Всі кошти виручені за реалізацію зерна вкладалися в закупівлю нової техніки. Для розміщення техніки викупив територію колишнього гаража колгоспу «Щорса». Довелося капітально ремонтувати вцілілі приміщення, будувати нові.

Життя підказало, що вирощувати зерно недостатньо, з’явилася свиноферма, а нещодавно і ферма по вирощуванні вівців. Під час очищення зерна залишається багато зерновідходів. Деякі фермери реалізують їх населенню, дехто просто вивозить за звалище. Олександр Олександрович вирішив взяти в оренду Калінінський став і почав вирощувати рибу.

Роками напроти школи пустувало приміщення кафе «Світанок». Будівля була в дуже поганому стані, протікала стеля, вибиті шибки. Викупив, відновив, тут у пригоді стала будівельна професія. Зараз відновлений «Світанок» справедливо вважається одним з найкращих в районі. М'ясо та рибу фермер Верба реалізує у власному магазині, що розташований поруч з кафе. За відсутності посередників з їх немаленькою накруткою, ціни в магазині досить приємні. Продукти без хімічних домішок, товар підвозиться майже щодня, тому в магазині завжди черга. Допомагають торгувати доньки Наташа і Оксана. Велику частину роботи виконує зять Віталій, але левова частина лежить на плечах Олександра Олександровича. Часто приходиться вночі виїжджати на поля, ганяти власноруч браконьєрів на ставку, але найбільше хвилює фермера невпевненість у завтрашньому дні. Адже можна внести добрива в ґрунт після збирання врожаю готуючи землю до наступного року, а землю відберуть, такі випадки вже були.

Тож в постійних турботах пролітають роки і залишають після себе тільки срібло на скронях, а так хочеться, хоч на хвилину, повернутися в дитинство, знову пробігтися босими ногами по свіжозораному полі, або лягти в полі дивлячись на золоті колоски пшениці та слухати спів жайворонка. А перед очима немов хмаринки пролітають картини життя…

От уже й 65 років, в цей день, 18 листопада, не замовкатиме телефон, вас буде вітати весь ваш рід. Дозвольте приєднатися до поздоровлень і автору цих рядків.

Шановний Олександр Олександрович!

Поздоровляю вас з ювілейною датою, бажаю вам в першу чергу здоров’я, довголіття, знаю, що в вашому роду були люди які переступили столітній ювілей, тож продовжуйте цю традицію і ви. Бажаю вам щоб сіялося і родилося, щоб плескалася риба і набирали вагу тварини в вашому господарстві, але найголовніше бажаю вам впевненості в завтрашньому дні. Так тримати.

З повагою до вас Владислав Овчаренко.

Похожие материалы

Комментарии

Аватар пользователя Верба Леся

Шановний Владиславе Павловичу! Щиро дякую Вам за тепле і приємне привітання мого чоловіка Олександра Олександровича з ювілеєм.

Добавить комментарий

  __     ___     __    ______    __   
/'_ `\ /'___`\ /'_ `\ /\ ___\ /'_ `\
/\ \L\ \ /\_\ /\ \ /\ \L\ \ \ \ \__/ /\ \L\ \
\/_> _ <_ \/_/// /__ \/_> _ <_ \ \___``\ \/_> _ <_
/\ \L\ \ // /_\ \ /\ \L\ \ \/\ \L\ \ /\ \L\ \
\ \____/ /\______/ \ \____/ \ \____/ \ \____/
\/___/ \/_____/ \/___/ \/___/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015