Так що ж там з «Верхнім» ставом? Та чи буде декому подарунок у сумі 150 000 гривень

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

Такі питання автору часто задають мешканці Онуфріївки при зустрічах, і ось практично таке ж питання з’явилося на сайті. Спочатку трішечки історії: до 1820 року тут був один великий став, після реконструкції було утворено три: «Верхній» площею 59,0 га, «Нижній» 24,9 га (який потім також зменшили і зараз площа водного плеса складає 17 га) та «Селянський» 3 га.

Зараз ми будемо з вами говорити тільки про став «Верхній». Він знаходиться на двох селищних та однієї сільської ради, а частина ставу 44,1 га знаходиться у користуванні кінного заводу № 175. Став є одним з найбільших в районі, що привертає увагу до бажаючих заробити гроші. За останні роки став здавали тричі «забуваючи» про те, що ОКЗ № 175 є державною організацією,  а значить цими землями може розпоряджатися виключно Кабінет Міністрів України.

Але чомусь орендарі ставу постійно наступали на одні й ті самі граблі: відразу ж з’являлися охоронці в камуфляжах, які забороняли не тільки любительський лов риби але й простий відпочинок на березі. Була навіть публікація в ЗМі що став зарибнено і його охороняє рибінспекція. Але коли на «Верхній» приїхав кореспондент з Кременчукського «ТелеграфЪу» і відразу ж дали замітку, що мовляв, публікація була помилковою.

Тепер давайте розглянемо останню здачу ставу. В Онуфріївському ОКЗ №175 було створено підрозділ по риборозведенню, Для цього підрозділу було виготовлено печатку, якраз її й «шльопнули» на договорі з громадянкою райцентру, що їй передається став строком на 25 років договором на надання послуг. В ньому зазначено, що 10 % риби буде передано ОКЗ, а решта передається їй. З їхніх слів «Верхній» зарибнили на суму 150 000 гривень, правда кажуть що частина риби загинула. І знову охорона забороняла відпочинок на любительський лов риби.

Громада почала писати скарги і отримали цікаву відповідь: так як ОКЗ №175 не має документів на землю, то згідно статті 125 не може бути ніяких договорів. Почалися перевірки рибінспекції та правоохоронних органів. Охорона миттєво розбіглася. Керівництво кінного заводу надало пояснення що не укладала дозвіл на передачу ставу і не давала дозвіл на зарибнення.

Автор умисно не називає ніякий прізвищ, мешканці селища й так знають того хто «кинув» жінку на 150 000 гривень. А рибу на «Верхньому» почали ловити всі кому забажається, в тому чисті й браконьєри. Було декілька перевірок рибінспекції, але інспектори не можуть цілодобово сидіти в Онуфріївці. Саме про це ми писали на сайті ще в 2012 році саме за це, коли не було що казати один житель Онуфріївки в коментарях лив на автора бруд. Недавно спробував взяти «Верхній» став афганці, але зважаючи на те, що документи на землю так  не виготовили дозволу не дали.

Тепер перейдемо до коментаря: «так, а зараз Петров на яких підставах кожен день ставе і трусе сітки на верхньому ставку?» 

На жаль сайт не може вирішити цю проблему, але її може вирішити громада: не будьте байдужими – побачив браконьєра, фотографуй, знімай відео, неси фото та відеодокази у правоохоронні органи, от тоді й буде толк. Але не думаю що хоть хтось це зробить, бо на жаль ми звикли «загрібати жар» чужими руками. Наостанок можу сказати, що питання по тому, що діється на «Верхньому» ставу і чи заставлять одного «бірця» з браконьєрами повернути 150 000 гривень поки що залишається відкритим.

Похожие материалы

Комментарии

Аватар пользователя Гость

Я каждый день смотрю телевизор и знаю,что мы одной ногой уже в Европе,поэтому уверен,что наши евро браконьеры,после того, как поймают рыбу,фотографируются с ней и выпускают обратно.Если кто то считает иначе,значит он не патриот и какашка!

Добавить комментарий

  __     ___    __ __     __    __ __   
/'__`\ /'___`\ /\ \\ \ /'_ `\ /\ \\ \
/\_\L\ \ /\_\ /\ \ \ \ \\ \ /\ \L\ \ \ \ \\ \
\/_/_\_<_ \/_/// /__ \ \ \\ \_ \ \___, \ \ \ \\ \_
/\ \L\ \ // /_\ \ \ \__ ,__\ \/__,/\ \ \ \__ ,__\
\ \____/ /\______/ \/_/\_\_/ \ \_\ \/_/\_\_/
\/___/ \/_____/ \/_/ \/_/ \/_/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015