Створення захисних лісових насаджень

Аватар пользователя Официальный источник

Відповідно до ст.1 Лісового Кодексу України ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцем розташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.

         Внаслідок особливостей рельєфу та високого ступеню освоєння і окультурення земель мають прояви ерозійні процеси, що супроводжуються змивами родючого шару ґрунту та обумовлюють зниження продуктивності земель.

Згідно лісорослинного районування територія лісгоспу знаходиться на межі лісостепу та Північного (Байрачного) степу. Зона важкого лісорозведення. Клімат району розташування лісгоспу характерний різкими перепадами температур, недостатньою кількістю опадів, весняно-літні сухі вітри і посушливі періоди в кінці весни і початку літа. Всі ці фактори негативно впливають на ріст та розвиток захисних лісових насаджень. Еродовані землі, які передані лісгоспу під заліснення згідно комплексного грунтово-типологічного обстеження відноситься до грунтів суглинків різного ступеню змитості  та вилуження на лесах і лесовидних суглинках. Ерозійні процеси мають виражений характер, внаслідок водної та вітрової ерозії. Основним ТЛУ (типом лісорослинних умов), є До і Д1 (діброви дуже сухі і діброви сухі).

         Лісове господарство в економіці району займає вагоме місце. Основні напрямки його розвитку це збереження і підвищення природоохоронних і інших функцій лісу, створення захисних лісових насаджень, забезпечення населення району в деревині.

За 10 років лісгоспом створено 1700 га нових лісових насаджень. Лісистість Онуфріївського району з 11 % зросла до 14%. На сьогоднішній день важко назвати галузь, яка б примножила свої показники.  

Оскільки ліс може рости на бідніших ґрунтах, його значна корисна властивість це те, що він перетворює  шкідливий руйнівний, поверхневий стік води у безпечний підземний стік води, який затримує поверхневий стік на схилах, та захисні лісові насадження виконують значну захисну функцію – збереження є нагальною потребою.

 

 

Директор ДП «Онуфріївське

лісове господарство»  В.П.Здебська

Похожие материалы

Добавить комментарий

 ________  __ __     __    __ __     ____  
/\_____ \ /\ \\ \ /'_ `\ /\ \\ \ /'___\
\/___//'/' \ \ \\ \ /\ \L\ \ \ \ \\ \ /\ \__/
/' /' \ \ \\ \_ \/_> _ <_ \ \ \\ \_ \ \ _``\
/' /' \ \__ ,__\ /\ \L\ \ \ \__ ,__\ \ \ \L\ \
/\_/ \/_/\_\_/ \ \____/ \/_/\_\_/ \ \____/
\// \/_/ \/___/ \/_/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015