Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям: порядок призначення, строки виплат та необхідні документи

Аватар пользователя Официальный источник

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі. Право на отримання такої допомоги  мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

    Про алгоритм призначення державної соціальної допомоги в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», роз’яснюють фахівці відділу «Онуфріївське бюро правової допомоги».

Малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних причини або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Право сім’ї на отримання державної соціальної допомоги залежить не лише від доходів, але і від майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

Прожитковим мінімумом для сім’ї вважається  визначена для кожної сім’ї, залежно від її складу, сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до  Закону України «Про прожитковий мінімум».   

Прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення, станом на листопад місяць 2019 року становить:

 • для дітей віком до 6 років – 1699 гривень;
 • для дітей віком від 6 до 18 років – 2118 гривень;
 • для працездатних осіб – 2007 гривень;
 • для осіб, які втратили працездатність – 1564 гривні.

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється підрозділами з питань соціального захист населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

Зокрема, уповноважений представник сім’ї попередньо повинен подати заяву про надання державної соціальної допомоги. У заяві обов’язково дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, яка необхідна для призначення і виплати такої допомоги.

У випадку неотримання соціальної допомоги за зареєстрованим місцем проживання, допомога може бути призначена і виплачена за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї.

Заяву з необхідними документами для призначення соціальної допомоги у сільській місцевості приймають виконавчі органи сільських і селищних рад.

 

 

 

Після чого, здійснюють передачу таких заяв відповідним органам соціального захисту населення.

Варто зауважити, що відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» до заяви про надання допомоги додаються наступні документи:

 • документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;
 • довідка про склад сім’ї;
 • декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
 • довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

В декларацію не включається:

 •  державна соціальна допомога, призначена відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
 • нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги;
 •  сплачені членами сім’ї аліменти.

Звертаємо увагу на те, що рішення про призначення соціальної допомоги або про відмову в її наданні приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів. У разі прийняття рішення про відмову в наданні соціальної допомоги орган соціального захисту населення письмово повідомляє про це уповноваженого представника сім’ї із зазначенням підстав відмови та порядку оскарження рішення.

Строки призначення державної соціальної допомоги.

Допомога малозабезпеченим сім’ям виплачується щомісяця та призначається на пів року і через шість місяців сім’я знову повинна підтвердити своє право на виплати.

У разі призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім’ї подає заяву і декларацію про доходи та майно. Довідка про склад сім’ї поновлюється  лише у разі змін у складі сім’ї. А також, у разі коли між поданням заяви на призначення соціальної допомоги на наступний строк та припиненням виплат раніше призначеної соціальної допомоги минулого більше календарного місяця.

Для отримання більш детальної інформації можна звернутися до «Онуфріївського бюро правової допомоги» за адресою: сел. Онуфріївка, вул. Графа Толстого, 68. Тел. (05238)-2-00-50.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.

 


 

 

 

 

 

 

Похожие материалы

Добавить комментарий

  ____    ___     __     __     ____  
/'___\ /'___`\ /'__`\ /'_ `\ /'___\
/\ \__/ /\_\ /\ \ /\_\L\ \ /\ \L\ \ /\ \__/
\ \ _``\ \/_/// /__ \/_/_\_<_ \ \___, \ \ \ _``\
\ \ \L\ \ // /_\ \ /\ \L\ \ \/__,/\ \ \ \ \L\ \
\ \____/ /\______/ \ \____/ \ \_\ \ \____/
\/___/ \/_____/ \/___/ \/_/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015