Серце, сповнене любові

Аватар пользователя Официальный источник

Наша земля багата талантами, які  формують національну еліту України. До неї, безсумнівно, належить наш учитель. Саме Вчителем з великої літери можна назвати  добру, працьовиту, порядну, толерантну жінку-пенсіонерку – жительку селища Онуфріївка Турлюн Зіну Михайлівну, яка у четвер, 17 листопада, відсвяткувала свій 85-літній ювілей. 

Народилася Турлюн З.М.  восени 1931 року в простій селянській родині. Довелося пережити тяжке воєнне і повоєнне лихоліття. Батько загинув на фронті, мама залишилася з двома доньками.  Зіна Михайлівна зі сльозами на очах згадує, як  заздрила вона  одноліткам, чиї  батьки повернулися з війни, як їй хотілося зустріти і обійняти татка. Згодом, коли мама вийшла заміж удруге, так і не змогла дівчинка назвати  вітчима батьком, бо любила і пам’ятала тільки свого, рідного.

По закінченню школи Зіна Михайлівна  пішла навчатися в Олександрійське педагогічне училище, там познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. По закінченню навчання в училищі  працювала  в Мар’ївській школі Онуфріївського району, потім у Кремгесівському (нині Світловодському) районі, згодом доля привела знову в Онуфріївку.

Виховувати дитину – значить піклуватися про її душу,  знаходити стежку до її серця. Зіна Михайлівна вміла знайти підхід до кожної дитини, засівала  в душах дітей  зерна прекрасного, сіяла добре, щедре, вічне. В її житті немає місця байдужості. Коли хворіли її учні – вона обов’язково йшла їх відвідати після уроків додому чи в лікарню, допомагала дітям наздогнати пропущене в позаурочний час. Про своїх  школярів вона може годинами розповідати, пам’ятає кожного. 40 років невтомної і сумлінної праці учителя молодших класів віддала Зіна Михайлівна педагогічній ниві. Не одне покоління учнів пройшло через її серце.   Пам’ятають свою першу вчительку і випускники, часто відвідують, шлють листи і привітання. А це – найвища нагорода для вчителя.

Є чому навчитися молодим освітянам у Зіни Михайлівни, її досвіду і мудрості можна тільки позаздрити. Після виходу на пенсію не сидить вона, склавши руки. І зараз можна побачити діток, які поспішають до її затишного двору. Вона проводить з ними заняття,  допомагає наздогнати чи освоїти сучасну програму. У неї всі гості бажані, для кожного знайдеться добре слово.

Крім педагогічної діяльності,  знайшла Зіна Михайлівна ще одне заняття до  душі – комусь щось із одягу  перешиє, комусь  зремонтує, комусь зі старих речей пошиє обновку, нікому не відмовить. У її валяночках ходить багато односельців.

А ще Зіна Михайлівна дуже любить квіти. Під  вікнами її оселі в усі пори року милують вони око кожному, хто завітає, подвір’я нагадує вишиту різнобарвну картину.

Зіна Михайлівна постійно займається самоосвітою і продовжує навчатися. Вже четвертий рік відвідує  вона  Університет ІІІ віку при Онуфріївському територіальному центрі, є активним учасником усіх занять і заходів. Зіна Михайлівна  має чудовий голос, декламаторські здібності,  є членом аматорського співочого колективу «Журавушка», що діє при територіальному центрі. Приймає Зіна Михайлівна  участь у всіх заняттях і заходах Університету: була учасницею  конкурсної програми «Успішна жінка» і отримала звання «Берегиня Роду і Традицій»;  приймала участь у вечорницях та  театралізованому  дійстві «Щедрівочку заспіваймо», у «Новорічному вогнику – 2015».  У свої 85 років вона повна сил і енергії, має багато друзів і знайомих. ЇЇ поважають і люблять колеги по Університету, сусіди і знайомі  за життєвий досвід і жіночу мудрість, за щирість і відвертість. Та все ж найщасливіша Зіна Михайлівна – коли поряд близькі їй люди. З особливою ніжністю і теплотою зустрічає і проводжає вона сина, доньку, онуків ( їх у неї троє), дочекалась вона вже й трьох правнуків. Рідні часто її відвідують, щодня телефонують, цікавляться її здоров’ям, бо знають – доки є мама, доти вони діти.

Ось так і живе Зіна Михайлівна  серед людської вдячності і любові у мирі і злагоді зі своєю душею, совістю і людьми.

Шановна Зіно Михайлівно! Прийміть найщиріші привітання і найкращі побажання з нагоди вашого життєвого ювілею. Бажаємо вам щастя, здоров’я, достатку, добра, довголіття. Нехай вас завжди переповнюють тільки позитивні емоції, спогади не покидають тільки радісні, а життя подарує ще багато щасливих хвилин спілкування з близькими, рідними, друзями і знайомими.

 

 

З повагою працівники Онуфріївського територіального центру та слухачі

                                         Університету третього віку

Похожие материалы

Комментарии

Аватар пользователя робец владимир

Очень хорошо помню Зинаиду Михайловну и ее мужа. Эта педагогическая семья очень много сделала для обучения многих поколений Онуфриевки. Низкий поклон за их труды и любовь к своей профессии. Думаю многие благодарны и я в том числе за те знания которые они нам дали. Такими людьми должна гордиться вся наша земля. И пусть власть не оценила достойно их труд мы - их ученики всегда будем им благодарны. Щастья Вам Зинаида Михайловна, здоровья и всех земных благ

Добавить комментарий

 ________   __    ________   _     ___   
/\_____ \ /'_ `\ /\_____ \ /' \ /'___`\
\/___//'/' /\ \L\ \ \/___//'/' /\_, \ /\_\ /\ \
/' /' \ \___, \ /' /' \/_/\ \ \/_/// /__
/' /' \/__,/\ \ /' /' \ \ \ // /_\ \
/\_/ \ \_\ /\_/ \ \_\ /\______/
\// \/_/ \// \/_/ \/_____/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015