Семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Аватар пользователя Официальный источник

30 липня, в Онуфріївській районній філії обласного центру зайнятості, з нагоди Дня боротьби із торгівлею людьми, за участі представника управління праці та соціального захисту райдержадміністрації Людмили Похилої відбувся семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Зміст та тематика заходу обумовлені питанням підвищення обізнаності населення щодо торгівлі людьми та безпечної трудової міграції, розкриття переваг легальних трудових відносин із роботодавцем та застереження шукачів роботи від шахрайства при працевлаштуванні.

Під час семінару були розглянуті такі питання: основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції; переваги легального працевлаштування за кордоном; правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном).

Також у рамках семінару безробітних ознайомили зі змістом поняття «торгівля людьми», статистичними даними міжнародних організацій щодо фактів торгівлі людьми в Європі та Україні зокрема. Присутніх було ознайомлено із нормативною базою та правовим захистом, що стосується запобігання зовнішній нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми, обговорено ряд проблем, з якими може стикнутись кожен при виїзді за кордон.

Обговорення нагального питання було жвавим, учасники задавали питання організаторам семінару, ділились власним досвідом та життєвими історіями, почутими від інших, щодо можливостей роботи за межами України. Присутні  на  семінарі висловлювали  своє  занепокоєння  щодо  зникнення  в  Польщі  19 – річної землячки  з  селища  Павлиш  Карини  Бойко,  яку  вже  три  тижні  поспіль  розшукують  знайомі,  які  працюють в  цій  державі,  та  польська  поліція.

Також  учасники  семінару  переглянули  фільм «Життя на продаж»,  який допоміг шукачам роботи закріпити знання щодо особистої безпеки під час подорожей за кордон, зокрема, із метою їхнього працевлаштування.

Відвідавши семінар, учасники мали змогу отримати знання стосовно питань трудової міграції та торгівлі людьми,  здобути  навички, як не стати жертвою торгівлі людьми та не постраждати від нелегальної трудової міграції. Деякі  безробітні  громадяни,  які  відвідали  після  закінчення  семінару  фахівця  з  працевлаштування,  виразили  свою  думку  про  те,  чи  взагалі  варто  їхати  на  роботу  за  кордон.

Крім того, присутніх ознайомили зі станом локального ринку праці та перспективами його розвитку, наявними вакансіями, послугами, які надає служба зайнятості, а також з новими сервісами служби зайнятості. Мова йшла й про нові сучасні технології, які використовує служба зайнятості у своїй роботі. Зокрема, основну увагу акцентувала на сервісі «Електронної черги», можливості створення відео-резюме, проведення онлайн-співбесіди з роботодавцями та ін.

Слід зазначити, що така форма інформаційно-просвітницької роботи дає змогу громадянам нашої держави уникати помилок при виїзді за межі України.

 

О. Майборода, заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Онуфріївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Похожие материалы

Добавить комментарий

  _    ______    __     ___    ______  
/' \ /\ ___\ /'_ `\ /'___`\ /\ ___\
/\_, \ \ \ \__/ /\ \L\ \ /\_\ /\ \ \ \ \__/
\/_/\ \ \ \___``\ \/_> _ <_ \/_/// /__ \ \___``\
\ \ \ \/\ \L\ \ /\ \L\ \ // /_\ \ \/\ \L\ \
\ \_\ \ \____/ \ \____/ /\______/ \ \____/
\/_/ \/___/ \/___/ \/_____/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015