Посилено відповідальність боржників за несплату аліментів

Аватар пользователя Официальный источник

6 лютого 2018 року набрав чинності Закон  України № 7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Захист прав дітей є одним із стратегічних напрямків роботи в рамках загальнонаціонального право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

:Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві:

 •  виїзду за межі України (за постановою  державного, або приватного виконавця до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі);
 • керуванні транспортними засобами (боржник не буде обмежуватися у праві керуванні транспортними засобами в тому випадку, якщо він заробляє гроші, використовуючи машину, утримує інваліда I або II групи, бере участь в АТО, або проходить строкову військову службу,  якщо заборгованість відстрочена або розстрочена відповідно до Закону, боржник зможе керувати автомобілем);
 • користуванні вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю (за постановою  державного, або приватного виконавця до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі);
 •  тимчасове обмеження боржника у праві полювання (за постановою  державного, або приватного виконавця до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі).

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, за виконання яких порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більшевосьми годин, а неповнолітніми– не більше двох годин на день.

Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

         У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

         Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати п’ятнадцять діб.

 

 

До Онуфріївського бюро правової допомоги можна звернутись за адресою: сел. Онуфріївка, вул. Графа Толстого, 68 тел. (05238) 2-00-50.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __     ___    ____    _     _   
/'_ `\ /'___`\ /'___\ /' \ /' \
/\ \L\ \ /\_\ /\ \ /\ \__/ /\_, \ /\_, \
\ \___, \ \/_/// /__ \ \ _``\ \/_/\ \ \/_/\ \
\/__,/\ \ // /_\ \ \ \ \L\ \ \ \ \ \ \ \
\ \_\ /\______/ \ \____/ \ \_\ \ \_\
\/_/ \/_____/ \/___/ \/_/ \/_/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015