Порядок встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

Аватар пользователя Официальный источник

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права та загальнонаціонального право просвітницького проекту «Я_МАЮ_ПРАВО з метою підвищенню правової освіченості та правової свідомості громадян зокрема, внутрішньо переміщених осіб, щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України консультує начальник відділу «Онуфріївське бюро правової допомоги» Лілія Трепачова.

 Як встановити факт, що особа народилася або померла на тимчасово окупованій території України та куди звернутися?

Відповідно до внесених змін до ст.257-1 ЦПК України (Закон України «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території»  від 4 лютого 2016року № 990-VIII)  факт народження на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, встановлюється шляхом звернення із заявою про встановлення відповідного факту до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника; факт смерті на зазначеній території – до суду згідно з визначеною підсудністю за зареєстрованим місцем проживання заявника за межами такої території України.

Для отримання відповідного свідоцтва встановленого зразка щодо народження або смерті, громадянам України необхідно спочатку звернутись до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦСу). З огляду на те, що наявні у заявника документи не можуть бути прийняті відділом ДРАЦСу для здійснення реєстрації факту, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», йому буде видано відповідну відмову у проведенні державної реєстрації.

Хто має право подати заяву?

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Зміст заяви, яка подається до суду

У заяві повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3) докази, що підтверджують факт та викладені в заяві обставини.

При зверненні до суду із відповідною заявою, яка розглядається судом невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду, заявникам необхідно додати наступні документи:

1. Докази, що підтверджують викладені в заяві обставини (письмові показання свідків, у тому числі особи, яка приймала пологи; довідка лікаря (у випадку наявності); речові докази, зокрема, звукові відеозаписи; висновки експертів тощо).

2. Довідка про неможливість отримання свідоцтва в інший спосіб (видається органом реєстрації актів цивільного стану у день звернення).

3. Квитанція про сплату судового збору.

Вартість за подання до суду заяви про встановлення факту народження/смерті на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, заявнику необхідно сплатити судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (Закон України «Про судовий збір» ).

За подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій, заявники звільнені від сплати судового збору.

Копія судового рішення видається учасникам справи, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

Також звертаємо увагу, що рішення може бути оскаржено в загальному порядку за Цивільно процесуальним кодексом України, оскарження рішення не зупиняє його виконання.

За допомогою у складенні відповідної заяви до суду можна звернутися до Онуфріївського бюро  правової допомоги за адресою: сел. Онуфріївка, вул. Графа Толстого, 68, тел. (05238) 2-00-50.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103

 

Похожие материалы

Добавить комментарий

  ___     _     ___     __    ______  
/'___`\ /' \ /'___`\ /'_ `\ /\ ___\
/\_\ /\ \ /\_, \ /\_\ /\ \ /\ \L\ \ \ \ \__/
\/_/// /__ \/_/\ \ \/_/// /__ \/_> _ <_ \ \___``\
// /_\ \ \ \ \ // /_\ \ /\ \L\ \ \/\ \L\ \
/\______/ \ \_\ /\______/ \ \____/ \ \____/
\/_____/ \/_/ \/_____/ \/___/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015