Поки село співає – воно живе! День села у Василівці

Аватар пользователя Официальный источник

          Один із найяскравіших спогадів дитинства – День села. Це було масове гуляння, присмачене дефіцитними продуктами, які традиційно діставали до певних святкових заходів. Нині про дефіцит давно забули, але він залишається в іншому. Як відчувалося на Дні села Василівка, де святкували 12 листопада, минулої суботи, у таких невеликих селах бракує відчуття свята, люди хочуть бачити і чути концерти значно частіше. У цій невеликій статті хочеться не забути  нікого, тому більше сказав господар свята Василівський сільський голова Пироженко В.В.

          Кілька років поспіль свято села не проводилось тож ідею проведення свята підтримало більшість землекористувачів. Жителі села потребують таких масових гулянь. Якщо зважати на європейський досвід, ініціаторами таких заходів виступають літні люди, а більш молоді втілюють ідею в життя. Тому на нашому святі села більшість учасників художньої самодіяльності були поважного віку. До організації святкового заходу долучилися і спонсори – землекористувачі с.Василівка та філія ТОВ «Верес».

         Ще за два місяці до проведення свята почалася підготовка. Було розклеєно запрошення  до участі жителів села у спортивних змаганнях та виставках. І люди відгукнулись - приносили фотографії, старовинні речі, надали свої роботи майстрині-рукодільниці. У будинку культури проводились репетиції  - гамірно, весело, зі  сміхом, організаторами яких були Задєєва Т.М., Степаненко З.І. та в.о. директора будинку культури Колінько Т.І. «Учасники художної самодіяльності проявляли ініціативу, підбирали репертуар, допомагали складати програму» - зазначила З.Степаненко.   Два місяці люди мали гарний привід для спілкування.  

         І от настав святковий суботній день. З самого ранку, задовго до початку свята біля сільського будинку культури було людно і гамірно. Лунала музика.  На свято до василівчан завітали почесні гості – голова районної ради Уткіна Т.І. та заступник керівника філії ТОВ «Верес» Дзюба Т.Т. Також були і жителі  із сусідніх Павлиша, Омельника.

         Зустрічали гостей працівники сільської ради, які прикріпили кожному присутньому бейджик «Гість свята «День села».

         Святкові заходи розпочались з огляду виставок. Фотовиставка була представлена двома експозиціями: «Подорож у минуле» і «Із соціальних мереж. Сьогодення».  Кілька годин василівчани розглядали фотографії, шукали знайомі обличчя, згадували свою  молодість, рідних, друзів. Було і весело і зворушливо.

«Дуже приємно, що жителі села взяли таку активну участь у проведенні виставки. Надано більше 150 фотографій. Звичайно, у рамках одного проекту неможливо розмістити всі цікаві знімки. Але я гадаю, що такі виставки ми будемо проводити і надалі. - говорить організатор виставки головний бухгалтер сільської ради Пироженко О.В. – А наразі, всі хто хоче мати такі фото, завітайте у сільську раду і ми вам їх обов’язково подаруємо!»

         Приємно здивувала гостей етновиставка-музей «Українська хата». Традиційним житлом українців є хата – затишна, білена зсередини і ззовні будівля  - тому якнайточніше відтворити куточок української  хати намагалися завідуюча бібліотекою В. Гараба та в.о. директора будинку культури Т. Колінько.  Хотіли передати молодому та підростаючому поколінню все, що мали їх прабабусі. «У традиційній хаті було не багато меблів: скриня, лави, мисники з посудом, тому і в нашому куточку все було як і раніше. В нашому етномузеї зібрані найцікавіші старовинні атрибути української хати з усіх куточків нашого села» - зазначила В.Гараба.  Окрасою етновиставки стала ікона святого Миколая-чудотворця, яка налічує майже 100 років. Вагомий внесок зробила жителька с.Василівка Ложченко О.О., яка поділилася своїми вишитими скатертинами, наволочками. А про  прошву, якій більше 100 років розповіла бувальщину: - Її бабуся для своєї доньки Віри, тобто для мами Ольги Олексіївни, вишивала  на придане прошву, але в голодному 33-му році, щоб урятувати дітей змушена була поміняти свою вишивку на жменю хліба. Пройшли роки, та все ж материнська вишивка повернулася до дівчини – її  хрещена мати викупила її і повернула своїй хресниці. Ось така гарна історія.

         Українці,справді, зналися на гарному вбранні і надзвичайно дбайливо ставились до одягу. Вишитими сорочками, яким більше 120 років, поділилася Додока С.Д., та Міліщук В.В. Аж до ХХ століття замість праски використовувались рубель з качалкою: полотняний одяг намотували  на качалку і зубчатим рублем  швидко прокочували її. А яка смачна каша готувалася у глиняному посуді! І всі ці предмети побуту  представлені на виставці. Звісно, зберегти і примножити культурний скарб народу може лиш той, хто знає його. Тож у Василівці пропонували всім познайомитися із найцікавішим.

         Вразила і зворушила  гостей свята виставка виробів майстринь – рукодільниць: Гришіної С., Мельниченко Л., Ярової Н., Глеби К.І., Болюк Г.Г., Задніпрянець К.С. Тут представлені вишиті рушники і серветки, вироби в’язані гачком, картини та ікони вишиті бісером, петриківський розпис та багато інших, яких не назвала, пробачте! Але пам’ятайте: відвідувачі виставок пишаються вашими золотими руками, цінують ваш творчий внесок в обряди  та традиції українського села. 

         А далі дійство перемістилося до концертної зали, яка була майже повністю заповненою! Із святом всіх жителів і гостей привітав і висловив слова вдячності сільський голова Пироженко В.В. Голова Онуфріївської районної ради Уткіна Т.І.  завітала до Василівської громади з подарунком -  іконою Божої Матері «Спорительниці хлібів» покровительки хліборобів та привітала всіх присутніх зі святом  - Днем села і побажала добробуту і достатку, а хліборобам гарних врожаїв.  Василівчани на знак поваги вручили Тетяні Іванівні коровай від майстрині - коровайниці Любові Колісник. З нагоди свята вручено «Свідоцтва про присвоєння звання «Почесний громадянин села Василівка» за мужність і самовідданість у роки Великої Вітчизняної війни, за багаторічну і сумлінну працю у повоєнні роки, ветерану ВВВ Головку С.Є., за професійний талант і педагогічну майстерність, за виховання учнів Василівської школи протягом багатьох років вчительці - пенсіонерці Ткаченко Н.Т. за вклад у розвиток села, за активну громадську позицію Грищенку В.М. Слова вдячності сільського голови прозвучали і на адресу господарів ошатних дворів, але серед їх кількості відзначено обійстя господинь- квітникарок Болюк Г.Г., Берун Г.Г., Колінько Р.І, подвір’я яких потопають у розмаїтті квітів. Цим шанованим у селі жінкам вручено почесні таблички «Двір зразкового порядку». Найменшій жительці села Василівка Гирбі Віталіночці вручено   Диплом і пам’ятний подарунок.

Грамотами нагороджено молодого спеціаліста – педагога, яка поповнила трудову василівську родину у 2016 році Жукову Ю.І., хлібороба – землекористувача, який на своїй земельній ділянці виростив найкращий урожай озимої пшениці Колінька Г.П. Подяки від сільської ради і громади села вручено воїну- атовцю Павлюку Є.М. за мужність, доблесть і відвагу, за захист суверенної України; водію Мельниченку І.М. за якісне транспортне сполучення на маршруті Василівка-Онуфріївка- Кременчук; футбольній команді «Старт» за популяризацію спорту та участь у районних змагання з футболу; голові ФГ «Василівське- агро» Беруну І.В. за підтримку футбольної команди і активну участь у громадському життя села. Із захопленням присутні слухали історію села Василівка, яку розповів історик – краєзнавець Ковтонюк М.І. Навіть такий непередбачуваний осінній день подарував жителям села теплий та прекрасний настрій, який підтримували виступи місцевих співаків та музикантів між урочистими промовами і словами ведучих Л. Кравченко та І. Беруна. Не часто доводиться бачити щось подібне у селах та таку якість виконання.  На святі музичними дарунками  вітали найстарших жителів села, сімейні пари, які відзначили золоте весілля, вітали працівників кожної установи, кожного закладу, кожної служби, приватних підприємців і хліборобів. Вдалими і зворушливими були виступи Павлюк Л.Ф., Аліни Грицик, вокальної групи «Степівчанка» у супроводі акомпанементу Ковтонюка М.І., вокального тріо Грищенка В.М., Кравченка В.Г. та Друзенка В.Д., вокального дуету Н. Ярової та Ю.Бешти.

Звеселили присутніх частівки  та авторська пісня написані Юлією Бештою.  А як порадували глядачів виступи учнів місцевої школи!     І хоч короткої осінньої днини планувалося провести святковий концерт протягом години,  та не вдалося – всіх хотіли привітати, сказати теплі слова, подарувати музичний дарунок. Тож концерт тривав більше двох годин! А  по закінченню концерту гостей чекало не менш приємне продовження - кулінарний ярмарок «Частуємо по – народному». Андреєв А.В. та Берун С.М., змайстрували імпровізований шалаш-вітальню для ярмарку, який прикрасили вишитими рушниками гостинні кухарки.  Безкоштовним капусняком, кашею з салатом і пампушками традиційно пригощали  завідуюча ФАПом Берун Л.М. та колишній працівник будинку культури Міліщук В.В., яка хоч уже і на заслуженому відпочинку та все ж активно допомагає у підготовці святкових заходів. Участь у ярмарку прийняли і господині Колінько В.М., Колісник Л.І., Тищенко Т.І., Лозова О.В. подружжя Бутенко Віктора Миколайовича та Любов Миколаївни, які порадували гостей пиріжками, випічкою, продовольчими товарами та смачним шашликом.

         Не менше емоцій у присутніх викликали і спорт-фест. Спортивні змагання з перетягування канату, тенісу, шашок,  підтягування на турніку ( який злагодили спеціально до свята) додали азарту і глядачам і учасникам. А найкращих, звичайно, порадували і перемоги, і грошові винагороди, і виготовлені спеціально до свята магніти «Файний спортсмен». Лунала українська запальна музика, веселий сміх, тішило гостей спілкування і святковий настрій.  Приємним подарунком став фейєрверк від сільського голови Валерія Володимировича. До пізнього вечора  лунала святкова дискотека. Навіть сама природа сприяла у проведенні свята, подарувавши погожий сонячний день. «У вас і діло робиться, і пісня співає» - поділилась враженнями голова Онуфріївської районної ради Уткіна Т.І.

         «Я  не чекала і дуже зворушена, що мене привітали і присвоїли звання почесного громадянина села Василівка. Дякую, що нікого не забули» - розчулено зателефонувала Ткаченко Надія Трохимівна. 

         «Дуже задоволена святом, його оригінальною організацією. Такий захід показує згуртованість старшого і молодших поколінь. Він носить виховний характер. У теперішній нелегкий час потрібно плекати любов до свого села. Це свято  - важливий захід патріотичного виховання. Сьогодні була єдність між керівниками села і громадою. Наскільки близько наш сільський голова  до людей, що встигає скрізь – допомогти і жителям і працівникам організацій» - говорить жителька села Глеба К.І.      

«Вітаю всіх жителів села Василівка зі святом! Хай наше село стане ще комфортнішим і багатшим  - і на гроші, і на дітей, і на усмішки! Відродимо його разом!» - побажала Волошина О.В.

Свято вдалося! Так вважають всі присутні і бажають щоб воно стало традиційним.  

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __    ________  ______   ______   __ __   
/'__`\ /\_____ \ /\ ___\ /\ ___\ /\ \\ \
/\_\L\ \ \/___//'/' \ \ \__/ \ \ \__/ \ \ \\ \
\/_/_\_<_ /' /' \ \___``\ \ \___``\ \ \ \\ \_
/\ \L\ \ /' /' \/\ \L\ \ \/\ \L\ \ \ \__ ,__\
\ \____/ /\_/ \ \____/ \ \____/ \/_/\_\_/
\/___/ \// \/___/ \/___/ \/_/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015