Онуфріївка відсвяткувала День партизанської слави

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

21 вересня Онуфріївщина святкувала День партизанської слави, в цей день в центрі селища вишикувалася святкова колона, яку очолили прапороносці. В заході взяли участь керівники району та селища, представник народного депутат України Олеся Довгого Анна Трубаченко, представники трудових колективів, старшокласники місцевої школи, жителі селища.

Колона пройшла алеями Онуфріївського парку, до Братської могили, де покояться закатовані в роки війни. Після покладання квітів учасники заходу пройшли до стіни де проводилися розстріли. Мітинг відкрила секретар Онуфріївської селищної ради Валентина Філатова. Валентина Миколаївна запросила до слова голову районної ветеранської організації Людмилу Семенову. Людмила Володимирівна розповіла присутнім, що під час жорстокої окупаційного режиму, під час лютої зими, за відсутності досвіду, зброї, теплого одягу та медикаментів партизани та підпільники чинили опір ворогу.

За час війни ними знищено понад 465 тисяч солдат та офіцерів ворога, розгромлено 411 гарнізонів та 56 штабів, знищено та пошкоджено 5 019 залізничних составів, підірвано 1 566 танків та бронемашин, 13 535 автомобілів, виведено за ладу 820 гармат збито та знищено 211 літаків. Фашисти жорстко розправлялися з партизанами, підпільниками та громадянами, яких запідозрювали у зв’язках з месниками.

За час війни в Онуфріївці розстріляно та закатовано 45 громадян серед них 8 мешканців нашого району:

Долина Іван Пименович, Волоковий Трохим Миколайович, Чорний Захарій Іванович, Міщенко Захарій Дмитрович, Вовчок Харитон Іванович, Харченко Харитон Васильович, Булат Марія Василівна, Горбачова Ганна Василівна.

В районі партизанських загонів не було, але діяла підпільна група в складі 18 чоловік, щоправда декілька наших земляків брали участь у партизанському руці, це: Турлюн Степан Максимович, Свириденко Надія Антонівна, Сагайдак Анна Дем’янівна.

Пам’ять загиблих партизанів вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

    

Похожие материалы

Добавить комментарий

 __ __    ________   __     __     __   
/\ \\ \ /\_____ \ /'_ `\ /'__`\ /'__`\
\ \ \\ \ \/___//'/' /\ \L\ \ /\_\L\ \ /\_\L\ \
\ \ \\ \_ /' /' \/_> _ <_ \/_/_\_<_ \/_/_\_<_
\ \__ ,__\ /' /' /\ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \
\/_/\_\_/ /\_/ \ \____/ \ \____/ \ \____/
\/_/ \// \/___/ \/___/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015