Обережно - гроза!

Аватар пользователя Официальный источник

З настанням грозового періоду в РЕМ набагато збільшується кількість роботи із-за дії грозових розрядів на електрообладнання.

Гроза - це атмосферне явище, пов'язане з електричними розрядами в купчасто-дощових хмарах. Супроводжується блискавкою та громом. Гроза відноситься до одних з найнебезпечніших для людини природних явищ. Одночасно на Землі діє близько півтори тисячі гроз, середня інтенсивність розрядів оцінюється як 46 блискавок на секунду. У полярних районах Арктики, Антарктики, над полюсами гроз практично не буває. У країнах ЄС збитки від блискавок та викликаних ними перенапруг в мережі становлять 300 млн. євро на рік

При попаданні блискавки в лінію електропередач, сила струму може коливатися в межах 10 000 - 50 000А, а занесена напруга досягти декількох десятків тисяч вольт, із-за цього виходять з ладу високовольтні ізолятори, грозорозрядники. З 24.06.18 р. в РЕМ вийшло з ладу 8 розрядників, 7 шт. штирьових і 3 шт.підвісних ізоляторів, та інше обладнання,  із-за цього проходять відключення ПЛ-10кВ, через які подається напруга населенню. На фотографії нижче видно, що лишилось від розрядників і ізоляторів після грози.

Якщо не було явного пошкодження обладнання, а спрацював грозозахист то через декілька секунд повторно лінію включає АПВ (автоматичне повторне включення). При відмові АПВ, диспетчер засобами телемеханіки повторно включає ПЛ-10кВ від любої ПС-35/10кВ, якщо це сталося в Мар’ївці, Куцеволівці чи інших населених пунктах району. Але бувають випадки, коли на ПЛ-10кВ пошкоджено ізолятор чи грозорозрядник, чи обрив провода (який лежить на землі) – при цьому під напругою лінію не можна тримати включеною, бо може загинути людина.

А щоб знайти пошкоджене обладнання на лінії, необхідно час на огляд лінії. Якщо пошкодження видиме – зруйнований ізолятор чи грозорозрядник, обрив проводу, то знайти пошкодження не займе багато часу. Але якщо, розрядник чи ізолятор не зруйнований, то пошук ускладнюється і час пошуку при цьому збільшується. Тоді доводиться лінію ділити на відрізки за допомогою лінійних роз’єднувачів, при цьому доводиться по кілька разів відключати лінію. В цей час на диспетчерський пункт приходить багато телефонних дзвінків, і диспетчеру доводиться вислуховувати навіть матюки. І щоб Ви знали, що розмови які проводить диспетчер записуються на архіватор мови. Коли я одному із споживачів зробив зауваження, що з диспетчером так розмовляти негоже і що вини в цьому нашої не має, то він сказав – «а ви, що підслуховуєте розмови?» - я не підслуховую, а прослуховую оперативні переговори і дзвінки споживачів.

А бувають і такі випадки, що через декілька днів після грози відключається лінія – так 13.07.18р. в 13.10 відключилась ПЛ-10кВ Л-114 в с. Омельник і с. Байдаково. На пошук пошкодженого відрізка було направлено ОВБ, а потім і ще і лінійну бригаду. Невдовзі було виявлено, що на ПЛ-10кВ Л-114 на опорі №195, яка стоїть в огороді, було пошкоджено 2шт. підвісних ізоляторів, було проведено їх заміну і в 16.20 напруга була відновлена. Причиною виходу з ладу ізоляторів є вплив грозового розряду, але під час грози ізолятор не розсипався, а при зміні температури навколишнього середовища, тріщини на ізоляторі продовжують руйнувати і в результаті  ізоляція ізолятора не працює.

  Шановні споживачі, в разі відключення ПЛ-10кВ РЕМ приймає всі заходи по ліквідації пошкоджень, і прошу диспетчера не завантажувати дзвінками і не ображати. Працівники РЕМ, за рахунок свого часу навіть у вихідні дні, після роботи і в нічний час - ліквідовують пошкодження на лінії, щоб подати в оселі напругу.

Крім того, раджу на час грози – вимикати з мережі побутові прилади.

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __     __     ___    __ __     __   
/'_ `\ /'_ `\ /'___`\ /\ \\ \ /'_ `\
/\ \L\ \ /\ \L\ \ /\_\ /\ \ \ \ \\ \ /\ \L\ \
\/_> _ <_ \ \___, \ \/_/// /__ \ \ \\ \_ \/_> _ <_
/\ \L\ \ \/__,/\ \ // /_\ \ \ \__ ,__\ /\ \L\ \
\ \____/ \ \_\ /\______/ \/_/\_\_/ \ \____/
\/___/ \/_/ \/_____/ \/_/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015