Кропітка робота лісівників при заготівлі насіння сосни

Аватар пользователя Официальный источник

Розпочинаючи з листопада і по березень місяць включно лісівники заготовляють шишки сосни для подальшого отримання насіння, яке в свою чергу вже весною буде висіватися в розсадниках для отримання сіянців.

На сьогоднішній день працівниками ДП «Онуфріївський лісгосп» заготовлено 4 кг насіння сосни звичайної та 4 кг сосни кримської. Здавалося б це невеликі об’єми, але вихід насіння з шишок дуже малий лише 1 відсоток, тобто для отримання 1 кг насіння потрібно зібрати 100 кг шишок. Але зібрати шишки це лише перший крок до отримання насіння готового до висівання. Шишки після збору необхідно висушити в шишкосушарні. Вони сушаться протягом тривалого часу, шишки поступово розкриваються і з них звільняються насінини. При сушінні потрібно бути дуже уважним щоб не пересушити насіння і таким чином не знизити його якість і водночас достатньо просушити шишки щоб все насіння звільнилося.

Після того, як насіння висипалось із шишки, проводиться ручне обезкрилювання. Відповідальний працівник від заготовленого насіння відбирає середні проби для відправки його на аналіз в лісонасінневу лабораторію, а решту насіння висипають у скляні бутлі та кладуть кобальтовий папір для того, щоб контролювати рівень вологості насіння. Сформовані середні проби насіння висипають у підготовленні мішечки,  зав’язують шпагатом та наносять маркування. Перед відправкою насіння на аналіз складають акт відбору середнього зразка, паспорт та етикетку.  

Після того коли насіння пройде перевірку в спеціалізованій лабораторії лісгоспу надають Посвідчення про кондиційність насіння.

 

 

 

Інженер лісових культур          Явтушенко О. В.

Похожие материалы

Добавить комментарий

 ______    __    ________  ________   ___   
/\ ___\ /'_ `\ /\_____ \ /\_____ \ /'___`\
\ \ \__/ /\ \L\ \ \/___//'/' \/___//'/' /\_\ /\ \
\ \___``\ \ \___, \ /' /' /' /' \/_/// /__
\/\ \L\ \ \/__,/\ \ /' /' /' /' // /_\ \
\ \____/ \ \_\ /\_/ /\_/ /\______/
\/___/ \/_/ \// \// \/_____/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015