Хто повинен здійснювати догляд за зеленими насадженнями, які ростуть в охоронних зонах ПЛ-0,4-10кВ ?

Аватар пользователя Официальный источник

З ціллю підготовки електричних мереж до роботи в осінньо-зимовий період Онуфріївський РЕМ провів аналіз причин виникнення технологічних порушень в електромережах.

            Встановлено, що понад третини всіх аварійних відключень на повітряних лініях електропередач 0,4-10кВ трапилося із-за падіння дерев і гілок на елементи конструкцій самих ліній, що в більшості випадків призвело до їх пошкоджень з подальшим знеструмленням споживачів електроенергії.

            Розпорядження ОДА № 221-р від 08.06.2015року «Про забезпечення належних умов експлуатації електромереж» органами місцевого самоврядування, по суті, до виконання не прийнято, а там сказано:

 Зобов’язати голів райдержадміністраціі та рекомендувати міським, селищним, сільським головам:

розпорядчими документами заборонити населенню та юридичним особам висадку дерев в охоронних зонах ліній електропередач;

провести роз’яснювальну роботу з населенням та юридичними особами - власниками дерев, розташованих в охоронних зонах ліній електропередач, землекористувачами щодо їх відповідальності згідно з чинним законодавством України за неналежне утримання зелених насаджень та збереження електричних мереж;

спільно з власником, електричних мереж організовувати населення і юридичних осіб - власників зелених насаджень на виконання робіт із чистки трас повітряних ліній електромереж напругою 0,4-10 кВ;

негайно розглядати на засіданнях адміністративних комісій та притягати до відповідальності фізичних і юридичних осіб - власників зелених насаджень, за порушення вимог Правил охорони електричних мереж;

вимагати від відповідальних осіб вжиття невідкладних заходів щодо приведення зелених насаджень у відповідність із вимогами чинних законодавчих актів, активізувати контроль інспекцій (спеціалізованих інспекцій), відповідних фахівців з питань екології та благоустрою за дотриманням цих вимог;

забезпечити безумовне дотримання пункту 5.5 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року №105, на виконання Закону України "Про благоустрій населених пунктів", де сказано, що догляд за зеленими насадженнями проводять:

на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачами цих об’єктів;

на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установами, організаціями, підприємствами;

на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, - забудовниками чи власниками цих територій;

на безхазяйних територіях, пустирях - органами   місцевого самоврядування;

на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власниками або користувачами.

            Онуфріївський РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго» не є власником дерев, але будучи зв’язаним відповідальністю за надійне електропостачання споживачів, вимушено виконує на об’єктах чужої власності не притаманну йому роботу по утриманню зелених насаджень, наражаючи свій персонал на додаткову небезпеку.

При цьому на розчистку ПЛ витрачається до 60 % робочого часу лінійних бригад, призначеного для поліпшення технічного стану ПЛ.

Іншими словами, це можна розцінювати як нецільове використання трудових та матеріальних ресурсів.

А ще простіше догляд за зеленими насадженнями повинен проводити власник зелених насаджень – це громадяни, які посадили дерева під лініями та органи місцевого самоврядування.

В останніх в бюджетах повинні бути закладені кошти на догляд за зеленими насадженнями.

Пропоную в ті дні (а в газеті щотижнево друкуються повідомлення про тимчасове припинення електропостачання в зв’язку з проведенням планових робіт), коли працівниками РЕМ проводиться робота на ПЛ-0,4-10кВ сільським (селищним) радам організовувати власників зелених насаджень разом з працівниками РЕМ проводити їх розчистку.  

Похожие материалы

Добавить комментарий

 __ __     __     _     __    ____  
/\ \\ \ /'__`\ /' \ /'__`\ /'___\
\ \ \\ \ /\_\L\ \ /\_, \ /\_\L\ \ /\ \__/
\ \ \\ \_ \/_/_\_<_ \/_/\ \ \/_/_\_<_ \ \ _``\
\ \__ ,__\ /\ \L\ \ \ \ \ /\ \L\ \ \ \ \L\ \
\/_/\_\_/ \ \____/ \ \_\ \ \____/ \ \____/
\/_/ \/___/ \/_/ \/___/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015