До уваги роботодавців!

Аватар пользователя Официальный источник

Повідомляємо, що  08 січня 2019 року  набули чинності Зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні  працевлаштуванню,  затвердженні  наказом Міністерства соціальної політики України від 23.11.2018 року № 1763.                                        Вони пов'язані передусім із набранням чинності  із 01.01.2018 року окремих норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII. Оскільки,  Законом 2148 внесені зміни до частини другої статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо встановлення квоти підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб квоти у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.

Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування таких громадян відповідно до вимог частини другої зазначеної статті Закону України «Про зайнятість населення», про що роботодавці інформують щороку державну службу зайнятості, у встановленому порядку.

Тому наказом Міністерства соціальної політики України  від 23.11.2018 року № 1763 приведено у відповідність Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню від 16.05.2013 року № 271 до вимог чинного законодавства  та  врегульовано:

 •  процедуру надання підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;
 • викладено у новій редакції форму звіту «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__рік».

Зокрема, уточнено визначення термінів квота та роботодавець:

квота – норматив працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» ( крім осіб з інвалідністю), у розмірі:

5 відсотків середньообліковій чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;

не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;

роботодавці – підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб.

 

         У новій формі звіту тепер зазначається:

У рядку 01 – Середньооблікова чисельність штатних працівників за попередній  календарний рік – усього* ( Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).

У рядку 02 – Середньооблікова чисельність штатних працівників, що  мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до частини першої статті 14 Закону України « Про зайнятість населення» ( крім осіб з інвалідністю), які працювали на умовах повної зайнятості у звітному періоді* (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).

У рядку 03 – Квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників* (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).

У рядку 04 – Середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік – усього** (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб).

У рядку 05 – Середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років**(Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників  від 8 до 20 осіб).

У рядку 06 – Чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти. (Заповнюється підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб та підприємствами, установами , організаціями з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб).

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __    __ __    ______    _     __   
/'__`\ /\ \\ \ /\ ___\ /' \ /'_ `\
/\_\L\ \ \ \ \\ \ \ \ \__/ /\_, \ /\ \L\ \
\/_/_\_<_ \ \ \\ \_ \ \___``\ \/_/\ \ \ \___, \
/\ \L\ \ \ \__ ,__\ \/\ \L\ \ \ \ \ \/__,/\ \
\ \____/ \/_/\_\_/ \ \____/ \ \_\ \ \_\
\/___/ \/_/ \/___/ \/_/ \/_/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015