Чи можуть члени особистих селянських господарств стати на облік як безробітні?

Аватар пользователя Официальный источник

Одним із основних завдань державної служби зайнятості, згідно Закону України «Про зайнятість населення», є сприяння громадянам у підборі підходящої роботи. Таке сприяння поширюється також на громадян, які мають у власності землі сільськогосподарського призначення, у тому числі для ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство» особистим селянським господарством (далі - ОСГ) є господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. Члени ОСГ здійснюють діяльність на свій розсуд і ризик у межах встановленого правового господарського порядку, дотримуючись вимог законодавства.

Відповідно до пункту 4 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 198 (із змінами), реєстрація членів ОСГ, які протягом 12 календарних місяців, що передували дню реєстрації у державній службі зайнятості, перебували у трудових відносинах або займалися іншим видом діяльності згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» менш як 6 місяців, проводиться центами зайнятості за умови подання довідки про припинення ведення ОСГ або вихід із такого господарства, виданої сільською, селищною або міською радою (за місцезнаходженням земельної ділянки).

Зазначена норма не поширюється на осіб, які закінчили або припинили навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, вперше приймаються на роботу (раніше не працювали) та реєструються у центрі зайнятості протягом 6 місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби. Громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України та є членами ОСГ, для реєстрації за місцем свого перебування зазначену довідку не подають.

Члени ОСГ, які працювали менше 6 місяців та не можуть надати вказану довідку, в державній службі зайнятості передбачено ведення їх обліку з наданням послуг з підбору роботи, інформаційно-консультаційних, профорієнтаційних послуг, сприяння у працевлаштуванні, зокрема шляхом участі у роботах тимчасового характеру. Статус безробітного таким особам не надається, допомога по безробіттю не призначається.

 

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

Похожие материалы

Добавить комментарий

   ____        __         __       ________   ______    
/'___\ /'__`\ /'_ `\ /\_____ \ /\ ___\
/\ \__/ /\_\L\ \ /\ \L\ \ \/___//'/' \ \ \__/
\ \ _``\ \/_/_\_<_ \/_> _ <_ /' /' \ \___``\
\ \ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \ /' /' \/\ \L\ \
\ \____/ \ \____/ \ \____/ /\_/ \ \____/
\/___/ \/___/ \/___/ \// \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015