Біла їдальня

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

Близько двохсот років тому Михайло Дмитрович Толстий, родич відомого письменника, одружився з дочкою відставного штабс капітана Михайла Камбурлея, як придане він отримав Онуфріївку та села навколо неї. В 1821 році за наказом графа в Онуфріївці закладено парк, було висаджено близько двохсот видів дерев та кущів, висаджено фруктовий сад, річку перетворили на каскад ставків: Верхній, Нижній та Селянський.

На території парку побудували маєток, винний підвал, а на ньому приміщення для механічних іграшок ці приміщення на жаль до наших днів не збереглися, і Білу їдальню. Білою її називали тому, що на відміну від інших приміщень побудованих в той час, вона була поштукатурена і пофарбована в білий колір, крім того там частувалися тільки «білі» люди, а «черні» туди вхід був заборонений.

В 1917 році, під час революції маєток був розгромлений та спалений, вціліла тільки їдальня і Льодник, який знаходиться поруч. Після заснування Онуфріївського кінного заводу №175 десятки років в приміщенні їдальні знаходилася контора господарства. Потім в парку з’явився утримувач і конторі запропонували або орендувати приміщення, або його залишити, було прийняте рішення про переїзд і Біла їдальня почала пустувати. Спробували здавати деякі кабінети в оренду, але бажаючих опалювати взимку приміщення електроенергією не знайшлося.

Пізніше хотіли передати приміщення їдальні, разом з парком новому графу, він обіцяв вкласти в реконструкцію парку немаленькі кошти, але поставив ряд умов, деякі з них були для громади неприйнятні. Запропонували графу вкласти кошти так, як це робили відомі меценати, але це не влаштувало графа. З кожним роком приміщення приходило в гірший і гірший стан. Запропонували переїхати в нього музею, але знову ж таки стало питання оренди, місцевий підприємець запропонував взяти в оренду Білу їдальню і після ремонту відкрити в ньому кафе, погодилися, за умови що підприємець буде утримувати за свій рахунок весь парк, такі умови для підприємця були неприйнятні.

І так тягнулося до нинішнього року, поки не почали в Білій їдальні бити шибки, трощити рами та красти все що вціліло, в першу чергу металеві труби та радіатори опалення. Одну таку «бригаду» затримали правоохоронці, але це не розхолоджує бажаючих до «легких» грошей. Ще в минулому році обласна рада прийняла рішення про передачу парку на баланс селищній раді. Керівники області навіть пообіцяли витратити на парк вісім мільйонів гривень, але на сьогодні в Онуфріївці коштів ще не бачили.

Онуфріївський селищний голова Леонід Пивовар каже, що селищна рада готова прийняти парк, але потрібно привести його до ладу, бо в бюджеті селища таких грошей просто нема, а поки що Біла їдальня, до речі пам’ятка архітектури ХІХ сторіччя, потихеньку руйнується, і з кожним роком на її ремонт потрібно буде все більше коштів, якщо ще буде що ремонтувати.

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __     __    ______    __    __ __   
/'_ `\ /'_ `\ /\ ___\ /'_ `\ /\ \\ \
/\ \L\ \ /\ \L\ \ \ \ \__/ /\ \L\ \ \ \ \\ \
\ \___, \ \/_> _ <_ \ \___``\ \ \___, \ \ \ \\ \_
\/__,/\ \ /\ \L\ \ \/\ \L\ \ \/__,/\ \ \ \__ ,__\
\ \_\ \ \____/ \ \____/ \ \_\ \/_/\_\_/
\/_/ \/___/ \/___/ \/_/ \/_/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015