АЛІМЕНТИ НА СТУДЕНТА: СТЯГНЕННЯ ВИПЛАТ НА УТРИМАННЯ ПОВНОЛІТНЬОЇ ДИТИ, ЯКА ПРОДОВЖУЄ НАВЧАННЯ

Аватар пользователя Официальный источник

В межах всеукраїнського право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», завданням якого є забезпечення українців інформацією про права, гарантовані їм Конституцією і законами України з метою підвищення правової освіченості та правової свідомості громадян, фахівці відділу «Онуфріївське бюро правової допомоги» надають консультацію щодо стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчатися.

 

Аліменти в Україні стягуються як на утримання неповнолітньої дитини, так і на утримання повнолітнього. Тобто, якщо Ваша дитина продовжує вчитися після закінчення школи

Обов'язок платити аліменти в Україну після досягнення дитиною 18 років виникає виключно в тих випадках, коли ця дитина:

 • продовжує вчитися (в навчальному закладі будь-якого роду);
 • у зв'язку з навчанням потребує матеріальної допомоги;
 • батько має можливість платити дитині аліменти.

Але при цьому обов'язок платити аліменти на дитину після 18 років припиняється в разі, якщо дитина:

 • досяг 23 років;
 • припинив навчання.

Аліменти на повнолітню дитину можуть бути присуджені у формі частки (відсотків) від доходів, а також у вигляді твердої (фіксованої) грошової суми.

На практиці суд може призначити аліменти в твердій грошовій сумі в тому випадку, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину аліментів одержує в натурі, і теж за наявності інших обставин, що мають істотне значення. У той же час, якщо людина має регулярний постійний дохід, то в такому випадку суд швидше за все призначить сплату аліментів після 18 років у відсотку від доходу.

До суду з позовом про стягнення аліментів на повнолітнього дитини може як сам повнолітній, так і його мати (батько) в інтересах дитини.

 

 

 

Як стягнути аліменти на повнолітнього і куди подавати заяву?

Заява на виплату аліментів на навчання може подаватися до суду як за місцем проживання позивача, так і за місцем проживання відповідача. Так згідно ч.1 ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України, позови про стягнення аліментів також можуть подаватися за місцем проживання позивача.

 Сімейним кодексом України передбачено, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

При визначенні розміру аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів суд буде враховувати наступне:

 • стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
 • стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
 • наявність у платника аліментів на інших дітей, непрацездатних дружини, чоловіка, батьків, сина, дочки;
 • інші обставини, що мають істотне значення.

 

Для отримання більш детальних консультацій чи роз’яснень можна звертатися до Онуфріївського бюро правової допомоги за адресою: сел. Онуфріївка, вул. Графа Толстого, 68. Тел. (05238)-2-00-50.

 

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0800-213-103.

 

 

Похожие материалы

Добавить комментарий

 __ __    __ __    __ __     ___     __   
/\ \\ \ /\ \\ \ /\ \\ \ /'___`\ /'_ `\
\ \ \\ \ \ \ \\ \ \ \ \\ \ /\_\ /\ \ /\ \L\ \
\ \ \\ \_ \ \ \\ \_ \ \ \\ \_ \/_/// /__ \/_> _ <_
\ \__ ,__\ \ \__ ,__\ \ \__ ,__\ // /_\ \ /\ \L\ \
\/_/\_\_/ \/_/\_\_/ \/_/\_\_/ /\______/ \ \____/
\/_/ \/_/ \/_/ \/_____/ \/___/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015