Акція - «збережемо лісові первоцвіти разом»

Аватар пользователя Официальный источник

У проміннях сонця ніжних

Край веселого струмка

Білий, росяний підсніжник

Раптом блиснув з під листка.

Отакий малий неначе,

Ледь прокинувся від сну.

Тихий-тихий, а одначе,

Він привів до нас Весну.

Всім нам після затяжної зими хочеться змін. Чекаємо від настання весни нових вражень. Щороку: дивуємося весняному первоцвіту, ніби сталося це з нами вперше. Воскресає природа, а з нею і ви прагнете нових почуттів та вражень. Здається, всі негаразди тануть разом зі снігом.

Перші проліски дивляться на вас своїми веселими блакитними очима. Після  довгої зимової днини, поява перших лісових квітів приносить величезну втіху для душі. Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів… Але не поспішайте рвати це диво!

Адже збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Також, нерідко квіти вириваються з цибулинками, що призводить до повного знищення рослини. Зірвавши стеблинку з трьома первоцвітами – означає, що ви  загубили 45-60 насінин, які в майбутньому дали б нове покоління. Первоцвіти мають і естетичне, і практичне значення. Нектаром цих квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з'їдають частину насіння. Ці рослини мають також лікувальні  властивості, приносячи користь, як людям, так і звірям.

Первоцвіти ще мають іншу назву – ефемероїди, що в перекладі з грецького означає «скороминучий», «швидкоплинний». Така назва пов’язана з тим, що ці квіти швидко зацвітають, готуючись до цього ще з осені, накопичуючи в своїх цибулинах запаси поживних речовин, щоб раніше від інших рослин зустріти весну та потішити нас своєю красою. Їм не страшні ані сніг, ані злі морози і до примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Але у них є інший ворог, від якого важко врятуватися – це ми з вами.

Головним  завданням  лісової охорони ДП «Онуфріївський лісгосп» в цій акції є -  привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньо-квітучих лісових рослин та спрямувати зусилля усіх на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами в ліс.

 

Інженер лісових культур ДП «Онуфріївський лісгосп» О.Явтушенко

Похожие материалы

Добавить комментарий

  __    ________   ___    __ __    ________ 
/'_ `\ /\_____ \ /'___`\ /\ \\ \ /\_____ \
/\ \L\ \ \/___//'/' /\_\ /\ \ \ \ \\ \ \/___//'/'
\ \___, \ /' /' \/_/// /__ \ \ \\ \_ /' /'
\/__,/\ \ /' /' // /_\ \ \ \__ ,__\ /' /'
\ \_\ /\_/ /\______/ \/_/\_\_/ /\_/
\/_/ \// \/_____/ \/_/ \//

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015