7 травня День радіо

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

В понеділок 7 травня Україна буде святкувати День радіо. В цей день в 1895 році Олександр Попов на засіданні фізико-хімічного товариства продемонстрував роботу першого радіоприймача. Таким чином було доведено, що інформацію можливо передавати на значні відстані без застосування дротів при допомозі радіохвиль.

Вже в 1925 році в радіоефір вийшов перший радіоаматор Федор Лбов. Після Лбова з’явилися тисячі радіоаматорів. В цей день любителі радіосправи традиційно зустрічають на природі працюючи на мобільній апаратурі. Крім того дуже часто проводять змагання на першість та на виконання умов отримання Дипломів, до речі сусідній Кременчук проводить «Кубок Дніпра».

Одним з найсильніших радіоаматорів України є наш земляк Анатолій Калашнік. Його позивний УТ5ЖД добре відомий як в Україні так і за її межами. «УТ» значить те, що радіоаматор працює з України, наступна цифра може бути від «0» до «9», літера «Ж» відповідає за Кіровоградську область, а «Д» обрана відповідно до правил за алфавітом. Також цей позивний показує те, що його господар має найвищу категорію. Що б її отримати потрібно не один рік працювати в радіоефірі, добре знати телеграф і отримувати призові місця в змаганнях по радіоспорту.

Народився Анатолій  Васильович Калашнік 13 вересня 1948 року в селі Протопопівка Олександрійського району. З дитинства захоплювався радіосправою. А 1962 році Толя записався до радіо гуртка, де на колективній радіостанції почав робити свої першій кроки в радіоефірі. Працює Анатолій Васильович переважно на ультра коротких хвилях (УКХ). В 1982 році в числі перших провів зв’язок за допомогою радіоаматорського супутника, працював через Північне сяйво, через метеоритні сліди, мріє провести радіозв’язок через Місяць. Для УКХ хвиль Місяць є відбивачем радіосигналу. Сигнал відбивається від його поверхні і повертається на Землю, але супутник нашої планети рухається, тому потрібна досить складна система орієнтації антен.

З шостого січня цього року Анатолій Калашнік працює цифровим зв’язком на високих частотах В минулому році зайняв друг місце в Всеукраїнському чемпіонаті на ультракоротких хвилях. За 52 роки роботи в ефірі довів, що являється одним за найсильніших короткохвильовиків України. В особистій скарбничці Анатолія 8 кубків та 18 медалей. Тож вітаємо Анатоля Васильовича та всіх радіоаматорів Кіровоградщини з Днем радіо і бажаємо 73 (найкращі побажання).

Похожие материалы

Добавить комментарий

  _    ____    __     __     ___   
/' \ /'___\ /'__`\ /'_ `\ /'___`\
/\_, \ /\ \__/ /\_\L\ \ /\ \L\ \ /\_\ /\ \
\/_/\ \ \ \ _``\ \/_/_\_<_ \/_> _ <_ \/_/// /__
\ \ \ \ \ \L\ \ /\ \L\ \ /\ \L\ \ // /_\ \
\ \_\ \ \____/ \ \____/ \ \____/ /\______/
\/_/ \/___/ \/___/ \/___/ \/_____/

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015