Скляні фасади будівель – чим хороша така конструкція?

Скляні фасади будівель – чим хороша така конструкція

Скляні фасади будівель – чим хороша така конструкція?

Справжня навісна скляна конструкція являє собою ще одну оболонку, надіту на весь корпус будівлі. Така оболонка обов'язково має продуману вентиляцію простору між несучою конструкцією і навісний. Спеціальні складні каркаси допомагають створити неповторний образ легкості і сучасності, що враховує особливості і смаки замовників. Якщо вас зацікавили такі варіанти, то краще всього відвідати спеціалізований сайт http://unna.kiev.ua/ua/press-centre на сторінках якого є додаткова інформація. За час існування і розвитку фасади будівель з скла отримали різні каркасні і безкаркасні системи реалізації: стояково-ригельні, структурні та напівструктурні, комбіновані, каркасні, фасадні та дахові, планарні або спайдерні системи.

Останні являють собою справжній «писк моди» і поки залишаються найбільш сучасними, мають прихований невидимий каркас, що дають максимальний ефект світлової прозорості та легкості всього моноліту будівлі. Будинку зі скляним фасадом виглядають набагато сучасніше звичайних, їх естетика не викликає сумнівів.

Завдяки таким оболонок, будівлі добре захищені від зовнішніх атмосферних факторів, досить агресивних в умовах сучасних мегаполісів. У внутрішніх приміщеннях цих будинків легше підтримувати сприятливе середовище для проживання, постійний мікроклімат з можливістю економного управління його параметрами. У наявності економія на кондиціонери та обігрівачі, інших системах життєзабезпечення, обов'язкових для звичайних споруд.

Оболонка, в яку поміщається несуча конструкція будинку, захищає від вітрових навантажень, опадів, прямого сонячного випромінювання. До того ж його освітленість може контролюватися і регулюватися безліччю способів. Негативним моментом може вважатися збільшення витрат на очищення поверхонь стекол, яких виявляється приблизно в чотири рази більше. Це якщо враховувати крім вікон ще й скляні фасадні панелі. Крім того, їх зовнішні і внутрішні поверхні мають набагато більшу площу.

Необхідність чистки виникає всякий раз при охолодженні зовнішніх поверхонь до точки роси. Це веде до утворення конденсату на внутрішніх боках панелей. Дещо знижує інтенсивність його випадіння застосування спеціальних вологопоглиначів і т. п. Однак зазначені особливості висувають певні вимоги при конструюванні системних несучих профілів і каркасів: вони повинні забезпечувати можливість технічного обслуговування всієї навісної системи.

Одним з недоліків скляних систем є необхідність дуже точного розрахунку забезпечення вентиляції простору між основними стінами і навісний оболонкою. Це відноситься в першу чергу до висотних будівель. Обов'язкові вертикальні потоки можуть перериватися, особливо в літній час, горизонтальним поверховими напрямком руху повітряних мас. Важливим є і надійне кріплення скляних фасадів, представляють (з урахуванням кількості та маси навешенного скла товщиною до дванадцяти міліметрів) реальну загрозу для пішохідного і транспортного руху на вулицях навколо такої будівлі.

Рубрики: