Людська байдужість

Аватар пользователя Овчаренко В.П.

Більше ста років простояв в селі Вишнівці Онуфріївського району дерев’яний вітряний млин. Це єдиний млин який вцілів з декількох десятків які були в районі. Пережив революцію, буремні воєнні роки, в вісімдесятих роках минулого століття голова колгоспу Микола Ткаченко надав необхідні матеріали, а пенсіонери села провели часткову реставрацію споруди, так він простояв ще тридцять років. Пізніше не були проведені ремонтні роботи на даху млина та й деревину не обробили спеціальними хімічними речовинами.

Млин являється історичною пам’яткою та включений до туристичного маршруту району, але час бере своє… Зважаючи на те, що млин починає завалюватися, декілька років тому його підперли двома залізобетонними милицями, але в цьому році млин розвалився – згнили дерев’яні бруси.

Зараз голова Онуфріївської районної адміністрації Сергій Самородченко дав вказівку зберегти залишки споруди, особливо найцінніші частини – дерев’яні шестерні. Інформація по стану млина вже передана до області а звідки до Києва в міністерство культури.

Спеціалісти міністерства вивчать це питання і приймуть рішення. Млин або відновлять, щоправда будувати його прийдеться майже з нуля, або його спишуть, або не спишуть і не відновлять, як це було з дерев’яною церквою в селі Деріївка. В даний час залишки конструкцій доволі небезпечні для оточуючих, на кам’яних жорнах вже збили металевий обруч.

Півтора місяця тому думали реставрувати млин, обласний лабораторний центр повинен був провести обстеження та аналіз конструкцій і надати рекомендації. На це було потрібно виділити 5 000 гривень, гроші не знайшли, то ж і рекомендацій немає, та вони вже й не потрібні.

Похожие материалы

Комментарии

Аватар пользователя Гость

а ще хочуть туристів приймати, а чому повинні сюди туристи їхати, якщо їм нічого показати!? Степу не має, все переорано. Історичні памятки руйнуються і до них нікому діла не має. Замість того, щоб реставрувати - будують нове, як було із забором Онуфріївського парку!
Аватар пользователя Администратор

На жаль ви праві...

Добавить комментарий

 ______   __ __     ___     __    ________ 
/\ ___\ /\ \\ \ /'___`\ /'__`\ /\_____ \
\ \ \__/ \ \ \\ \ /\_\ /\ \ /\_\L\ \ \/___//'/'
\ \___``\ \ \ \\ \_ \/_/// /__ \/_/_\_<_ /' /'
\/\ \L\ \ \ \__ ,__\ // /_\ \ /\ \L\ \ /' /'
\ \____/ \/_/\_\_/ /\______/ \ \____/ /\_/
\/___/ \/_/ \/_____/ \/___/ \//

Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Все права на материалы, опубликованные на сайте, охраняются в соответствии с законодательством Украины, в том числе, об авторском праве и смежных правах. Использование материалов газеты "Онуфриевские Вести" разрешается при наличии ссылки. Для интернет-изданий обязательна гиперссылка на http://onufrievka.com.ua, открытая для поисковых систем. Редакция интернет-газеты "Онуфриевские Вести" может не разделять мнений и взглядов автора, высказанных в статье, на форуме, в комментариях и других ресурсах сайта. Точка зрения, представленная в публикации, принадлежит исключительно ее автору. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в рекламных объявлениях.

Copyright © 2011-2015